Problem z uszkodzonym plikiem .docx

(NYCrusader) #1

Witam.

Mam ogromny problem i w sumie już nie wiem co robić, jestem bezsilny..

Męczyłem się ostatnio 2 dni nad pewnym tekstem potrzebnym na zaliczenie (jestem studentem).

Nie byłem świadom że laptop, na którym pracuję ma bady fizyczne dysku twardego.

Po wyłączeniu laptopa i ponownym włączeniu okazało się, że plik .docx, nad którym się tak męczyłem, po prostu zniknął!

Udało się mi go przywrócić programami do odzyskiwania danych, niestety Word tego pliku nie chce przetworzyć.

Przywracałem go trzema programami i za każdym razem to samo. Programy do naprawy plików .docx też nie dają sobie rady.

W którymś z programów do odzyskiwania pisało, że plik jest nadpisany w 20%.

W związku z czym mam pytanie - czy mógłby mi ktoś pomóc odzyskać tę nienadpisaną część pliku (wiem że nadpisany jest początek pliku, pewnie dlatego się nie wczytuje).

Plik jest niewielki, zajmuje około 18 kb.

Co dziwne, pliki txt które też zniknęły, po przywróceniu otwierają się prawidłowo..

Byłbym ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc.

-- Dodane 12.05.2012 (So) 9:57 --

Oto plik:

https://rapidshare.com/files/390234608/Mikolaj_Sep_Sarzynski__Przelom_baroku_i_renesansu.docx

Gdyby chociaż udało się odzyskać chociaż część tekstu, byłbym niezmiernie wdzięczny..

(nnick) #2

No niestety z niego już nic a nic nie odzyskasz. Sprawdź czy przypadkiem w tym katalogu w którym miałeś ten plik nie ma ukrytego pliku z kopią zapasową.

Bo z plikami txt to możesz zrobić praktycznie wszystko i się otworzą - mogą mieć ucięte fragmenty albo trochę śmieci w niektórych miejscach. Docx w swoim rdzeniu jest zestawem plików XML ale zamkniętych w skompresowanym kontenerze - nawet drobne uszkodzenie jest dla niego poważnym problemem

(Luke_l) #3

@NYCrusader możesz udostępnić ten plik na czymś bardziej przyjaznym niż rapidshare?

(NYCrusader) #4

w zasadzie temat już nieaktualny, zarwałem noc i przed chwilą skończyłem tę pracę.. :wink:

czas poganiał..