Problem z utorrent

Witam.

od niedawna mam internet 1mb/s w netii, lecz od zainstalowania PC Tools Firewall Plus utorrent wolniej pobiera, a jak chce sprawdzić porty to na stronce pisze error na każdym porcie. Predkości przez instalacją firewalla to ok 90-120 kb/s, a po instalacji 10-50 kb/s. Czytałem w necie że firewall może blokować porty lecz niemam pojęcia jak je odblokować. Jezeli to coś pomoże to mam ratio= 0.520 oraz uzywam antywirusa nod32.

Prosze o pomoc

Zapomniałem dodać że ze stronek np. rapidshare jest wsystko wporządku

Odblokować porty musisz w ustawieniach twojego firewalla. Upewnij się również czy antywirus również ci czegoś nie blokuje.

Od siebie dodam, że taki soft jak firewalle i antywirusy, wbrew obiegowym opiniom wcale nie ma wielkiego zastosowania. Ja od 3 lat nie korzystam z żadnego firewalla i antywirusa (mam jedynie zapore XP SP2) i muszę przyznać, że nie mam żadnych problemów z tym związanych - system chodzi szybko i sprawnie, wszędzie czysto :slight_smile:

Warto się wiec czasem zastanowić, czy naprawdę potrzeba korzystać z tych wszystkich dodatkowych ochron, zamulając przy tym kompa i stwarzając dodatkowe kłopoty techniczne

Pozdrawiam

Hehe ale antywira musze mieć bo od zainstalowania strów od modemu od razu pojawiły mi sie 4 troajny mimo iż nic nieściagałem. miałem 3 formaty z reinstalką systemu :frowning:

Miałem tego Firewalla,nawet nie zły :wink:

Otwórz firewalla :arrow: opcje :arrow: i tam powinna być lista wyjątków.

Dodaj do niej utorrenta i poziom zabezpieczeń ustaw na “tryb uczenia”.

Wielki dzieki :smiley: