Problem z utworzeniem partycji

Mam zainstalowane na laptopie 4 partycje.C-podstawowa 420GB,D-logiczna 30GB,oraz dwie podstawowe bez oznaczeń literowych,200 MB i 15 GB.Te dwie ostatnie są ukryte i mają wgrane fabrycznie jakieś pliki,komputer widzi tylko te C i D.Potrzebuje stworzyć jeszcze jedną partycje,lecz komputer na więcej nie pozwala.Czy można w takim razie te pliki też oryginalnie wgrane z partycji D przenieść na C,następnie D skasować i nowe miejsce nieprzydzielone przyłączyć do partycji C,I na koniec podzielić partycje C wg. uznania.I jeszcze jedno pytanie,jak potem utworzyć nową patrycje logiczna w miejsce tej skasowanej D,bo programy,których próbowałem z góry narzucają od razu tworzenie partycji podstawowej

Niby się da, ale nie za bardzo można i jest sens. Nie można, bo uwalisz partycję recovery i co za tym idzie nie przywrócisz systemu do stanu fabrycznego, natomiast nie ma sesnu, bo nawet jeżeli nagrałbyś płytki dvd to i tak zostanie przywrócony fabryczny podział dysku, tak więc mało tego, że będziesz z powrotem dzielić dysk na nowo, to jeszcze przepadną Ci wszystkie pliki z tych partycji co ty utworzyłeś. Chyba, że masz laptopa Lenovo, to wtedy możesz skopiować dane, załadować system z recovery, zgrać recovery na płytki, podzielić dysk po swojemu, odpalić program do recovery(onekey recovevery chyba się zwie) i wtedy wybrać opcję utworzenia backup’u systemu i wtedy przy przywracaniu systemu zamiast wybrać do stanu fabrycznego wybierasz przywrócenie z utworzonego przez siebie backupu.

Akurat to lenowo 770

Tak więc jak wspomniałem jest taka możliwość i musisz zrobić jak napisałem. System przywracać do stanu fabrycznego nie koniecznie musisz, ale moim zdaniem tak będzie lepiej, bo jak załadujesz swoj backup to tak jak przy wybraniu opcji przywrócenia do stanu fabrycznego będziesz miał załadowany czysty system, a nie zawalony różnej maści śmieciami i co za tym idzie backup będzie mniej ważył.

Dodane mniej niż minutę temu

Aha, jeszcze zapomniałem napisać-wszystkie operacje na partycjach powinieneś ogarnąć programem Easus Partition Master. Nie zapomnij tylko wykonać defragmentacji i zapewnić laptopowi stałego zasilania. Nawet jak nie zrobisz defragmentacji, to nic takiego się niby nie stanie, bo to tylko ma zminimalizować prawdopodobieństwo ucięcia fragmentu jakiegoś pliku, ale jak laptopowi zabraknie prądu, to będziesz miał poważny problem, bo uszkodzi się tablica partycji przez co partycje przestaną istnieć i będziesz musiał się napocić żeby z powrotem je przywrócić.

Tutaj dam Tobie poradnik

http://koscielny.it/index.php/2010/11/2 … -i-64-bit/

POLIP , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038