Problem z utworzeniem sieci lan

witam. mieszkamy z kolegą w jednym pokoju. mamy internet z UPC. chcemy utworzyc siec lan, żeby przesyłac sobie pliki. chodzi nam głównie o większe pliki typu filmy… więc tak chcemy przesyłac je za pomocą routhera, kabla nie mamy, czy się tak da w ogóle proszę o pomoc. Ja mam vistę , kolega już windows7. proszę o pomoc.

Da się jak najbardziej.

Łączycie wszystko kabelkami (albo i nie jeżeli router jest bezprzewodowy a komputery mają karty wi-fi). Żeby sobie nie komplikować sprawy, na routerze włączcie serwer DHCP (trzeba tylko w jego konfiguracji podać adres IP i DNS jaki dostaniecie od UPC)

Jeżeli chodzi o same komputery, to obaj musicie włączyć udostępnianie plików i folderów w sieci, włączyć profil prywatny lub firmowy i udostępnić jakieś zasoby. Kolega z 7-ką musi pamiętać, żeby NIE używać tzw. GRUPY DOMOWEJ le klasycznej grupy roboczej. Grupa domowa, choć w sumie to fajna sprawa działa tylko miedzy komputerami z Windows 7. Oba komputer powinny być chronione hasłem na konto użytkownika - bo tak jest łatwiej, nie trzeba walczyć z ustawieniami domyślnymi Visty i 7 i bezpieczniej.

na routerze włączcie, jeśli jeszcze nie jest firewall i można korzystać z sieci LAN :wink:

PS. Lektura do poduszki -> http://www.banita.pl/konf/smb.html