Problem z użyciem CPU i procesem bezczynności

(Matej Vcf) #1

Mam powazny problem. Zuzycie mojego procesora wacha się wciąż w granicach 60-100 % podczas gdy w wyświetlanych procesach 97-99 % jest przy "proces bezczynności systemu".. ciężko się pracuje na takim komputerze.. Oto mój log ale wątpię żeby coś się w nim kryło... wie ktoś jak mozna to zmienić... ?? z góry dziekuję za pomoc.

EDIT:a właśnie i co pewien czas wyrzuca mi bluescreeny przeważnie spowodowane przez plik winsys i pisze coś o sterownikach karty graficznej (Radeon 9600 PRO) które wymieniałem już kilka razy. Jeśli jest gorzej to bluescreeny jest naprawde "blue" po prostu robi się niebieski ekran bez żadnej literki. Please HELP ....

(adam9870) #2

Log czysty.

Wysokim zużyciem procesu bezczynności systemu w ogóle się nie przejmuj. Im jest on większy tym lepiej. Pokazuje on po prostu ile procent NIE jest aktualnie wykorzystywanych.

Czy poza procesem bezczynności jakiś proces wykorzystuje dużo, a jeśli tak to jaki?

(Matej Vcf) #3

właśnie żaden proces nic mi nie wyświetla... wszędzie jest 00 no i oczywiście przy menadżerze zadań czyli taskmgr.exe jest zawsze 2-3%. jednak wydaje mi sie ze coś mnie tu okłamuje :confused:

screeny z menadźera zadań:

(adam9870) #4

Skoro nie za bardzo wierzysz windowsowemu menedżerowi to skorzystaj z innego programu. Osobiście polecam Process Explorer.

Nic złego nie widzę.

(Matej Vcf) #5

o coś znalazłem... process explorer wyświetla 60% CPU przy Hardware Interrupts... co to może znaczyć ??