Problem z Virtual PC 2004

Witajcie Mam taki problem: Zainstalowałem sobie Virtual PC 2004 i chciałem zainstalować wirtualny system Windows 98.

Wcześniej na moim dysku miałem na parycji C zainstalowany legalny Widows XP Edition. Po wielu przygodach zainstalowałem ten Windows 98 na wirtualnym dysku C ale wtedy straciłem mój pierwotny sytem Windows XP

Pod dosem widac wszystkie partycje oprócz tej pierwszej systemowej czyli C

Jestem pewien że jej nie sformatowałem jej bo przed tym sprawdzałem zawartość formatowanej partycji. Komp chodzi teraz bardzo dobrze i jest nawet net ale nie widac windowsa XP :frowning: Aha tamte partycje a było ich 6 były po około 30 G i były pod NTFS. Wiem też że litery dysków które mozna zobaczyc pod dosem sa poprzesuwane. Czyli dawna G jest teraz np. F Bardzo mi zalezy na poprzednich danych. Pomocy !!

Z góry serdecznie dziekuje za pomoc Winner

ps. Nie widzę tez ikonki z Virtual PC więc nic nie mogę nic zmienić w ustawieniach ani usunąć wirtualnego Windowsa 98

Wsadź płytke Windowsa XP i daj formatowanie FAT. Potem jak przeformatuje i będzie zgrywał pliki instalacyjne resetniesz (wyłącz i włącz) Virtual PC. Potem wsadź płytke z Windowsem 98

Dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile: Nie bardzo jednak rozumiem którą partycję mam sformatować ? Pamiętaj że nie chcę stracić danych z Windowsa XP. Poza tym jak zresetować Virtual Pc skoro go mogę go zobaczyć ale tylko pod dosem ? I małe uzupelnienie do mojego posta. Te partycje z Windowsem XP widzę tylko wtedy gdy wsadzę do CD płytkę z XP i ustawię bootowanie w biosie z CD. Wtedy jak się załaduje to naciskam R tak jakbym naprawiał system i tędy przez polecenie dir mogę wchodzic do partycji i katalogów. Czekam na dalsze sugestie. Winner

Normalnie wsadź płytke z XP do napędu i odpal Virtuala i pod VIrtualem sformatuj. To jest sposób na oszukanie go, że to parycja FAT (ten visrtualny dysk stworzony przez Virtual PC). Ja tak zrobiłem i mi działa.

Witaj :slight_smile: Mam jeszcze 2 pytania związane z tematem mojego postu.

  1. Co masz na mysli pisząc że Tobie działa ? Czy masz teraz widoczne normalne partycje na dysku i system na Virtualnym dysku ?

  2. co to znaczy (cytat) - To jest sposób na oszukanie go, że to parycja FAT ?

Przeciez w Windowsie 98 jest zawsze partycja fat a chyba nie mam sformatować swojej partycji NTFS z Windowsem XP?