Problem z virtualdub

witam mam problem z virtualdub prubóje obrócić obraz z cyfrówki i nic ztego może mi ktoś pomoże krok po kroku z

góry :frowning: dziękuje

W jakim formacie masz zapisane pliki z aparatu?

Filmik wczytuje się do VD bez problemu?

w avi

Dodane 19.01.2009 (Pn) 16:23

przekonwektorowałem z mov na avi

Odpalasz VD —> File —> Open video file —> wskazujesz pliczek i wczytujesz do programu.

Audio —> Direct stream cop y (aby program nie dokonywał rekompresji dźwięku).

Video —> Full processing mode

Video —> Filters —> Add —> Rotate —> w nowym okienku zaznaczasz o ile obraz ma być odwrócony —> OK —> w okienku filters również klikasz OK

Video —> Compression —> w nowym oknie po lewej stronie ukażą ci się możliwe do wybrania kodeki (zależne od tego co masz zainstalowane w systemie) musisz wybrać jeden z nich np. Xvid klikając na nim —> teraz trzeba go skonfigurować więc klikasz Configure —> opis konfiguracji Xvida —> Jak go już skonfigurujesz klikasz OK

File —> Save as avi —> wybiersz miejsce gdzie chcesz zapisać plik docelowy i klikasz OK

Jeżeli opis jest zbyt trudny daj znać. Opiszę Ci jak to zrobić w programie Avidemux (wydaje mi się łatwiejszy niż VD) :stuck_out_tongue:

Edit: Wczytaj do VD bezpośrednio plik *.mov a unikniesz ponownej rekompresji materiału :stuck_out_tongue: (opis ten sam tylko należy zopatrzyć VD w odpowiedni plugin znajdujący się w tej paczce lub tutaj. Warto też przekonwertować dźwięk do wybranego formatu, np. *.mp3, etc. - czyli zakładka Audio.

no dzięki grand poszło zobaczymy dalej,ale możesz opisać i tego avidemuxa pozdro :smiley:

Dodane 19.01.2009 (Pn) 17:26

jeszcze jeden problem jak nagrywałem filmik to sobie pogwizdywałem i śpiewałem i to wszystko słychać co z tom zrobić :expressionless: ???

Opisik dla Avidemux :arrow: najnowszą wersję można pobrać na stronie producenta.

Odpalamy program —> File —> Open —> wskazujemy plik multimedialny (nie wiem czy programik obsługuje *.mov, a nie mam akurat takiego pliku na HDD)

Po lewej stronie mamy zakładki: Video, Audio, Format.

Ustawienia dla video:

Video —> zamiast copy wybieramy swój kodek, np. MPEG4 (ASP) Xvid4

Filters —> Rotate —> wybierasz o ile stopni ma się obrócić plik —> OK (możesz sprawdzić przyciskiem Previev czy obracasz w dobrą stronę :stuck_out_tongue: —> Close - zamyka okno z wyborem filtrów.

Configure —> Encoding type —> możesz wybrać cztery opcje (skupię się na dwóch: Two Pass - Video Size czyli dwa przebiegi i możliwość ustwienia wielkości pliku wynikowego oraz Two Pass - Average Bitrate czyli dwa przebiegi i możliwość ustalenia bitrate w jaki będzie miał obraz w pliku wynikowym). Dalsze zakładki w tym oknie sobie darujemy, jednak jeżeli jesteś zainteresowany to odsyłam do google lub własnych eksperymentów :wink: (proponuję dwa przebiegi dla lepszej jakości pliku)

Ustawienia dla Audio:

Audio: Copy (zostanie skopiowana orginalna ścieżka audio), można też dokonać rekompresji wybranym kodekiem np. MP3 LAME, do konfiguracji służy zakładka Configure gdzie mozna ustawić Channel Mode czyli ustawienia kanałów, Bitrate Mode czyli stały lub zmienny bitrate, Quality czyli jakość oraz Bitrate (czym mniejszy tym plik będzie mniejszy, jednak jakość gorsza i odwrotnie, można też użyć filtrów jednak w wypadku filmów z aparatu wydaje się to zbędne) —> OK

Ustawienia dla Format:

Wybierasz kontener. W twoim przypadku będzie to AVI.

File —> Save —> Save Video - wybierasz lokalizację i w polu Name wpisujesz nazwę pliku wraz z odpowiednim rozszerzeniem , np. film.avi

Czekasz cierpliwie aż program skończy mielić i sprawdzasz czy wszystko poszło dobrze.

P.S. Program ma duże możliwości np. łączenie plików, wycinanie fragmentów, zmiana formatu, kodeka, etc. Polecam :!:

A co do drugiego twojego pytania to kiedy pogwizdywałeś sobie, etc.

  • w momencie kręcenia filmu aparatem? (możesz wtedy usunąć ścieżkę dźwiękową w pliku i zastąpić ją inną, bo samego twojego śpiewu z niej raczej nie usuniesz)- jeżeli jesteś zainteresowany podmianą dźwięku w swoim pliku to daj znać :wink:

  • w czasie obróbki materiału? (wyłącz mikrofon, chociaż szczerze mówiąc nie wiem co trzeba by włączyć aby nagrać wtedy zewnętrzne głosy :o )

no właśnie problem jest duży bo to filmik z zabawy chojnkoewj syna i są na nim tańce i chulanki ,więc

zastąpienie ścieszki dzwiekowej chyba jest niemożliwe :frowning:

mariobor1 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif