Problem z VirtualDub'em

Mam problem z VirtualDub’em. Ściągnąłem z YouTube film w formacie flv i zamieniłem go za pomocą Riva FLV Encoder na format avi. Następnie chciałem go dodać do prezentacji w PowerPoincie, ale w

pokazie slajdów odtwarzał mi się sam dźwięk, mimo że w Windows Media Player otwrzał mi się obraz i dźwięk. Chciałbym z tego filmu wyłączyć wszystkie kodeki ( Czy da się i jak? ) w VirtualDub’ie. Ale gdy go chcę doi Virtual’a importować to wyskakuje mi taki błąd : KLIK. Jak zdekodować ten film, a przede wszystkim jak go wrzucić do Virtual’a?

Spróbuj wykonać konwersję z FLV na MPG (z tym formatem zazwyczaj jest mniej problemów) przy użyciu programu SUPER © Version 2007

FLV możesz bezpośrednio otworzyć w VirtualDub korzystając z odpowiedniego pluginu.

Wymagany jest dekoder VfW - włączona obsługa FLV1 w ffdshow VfW.

Rekompresja audio nie jest konieczna.

(Zastrzegam jednak że VD nie obsługuje VFR (zmiennego FPS) - spotykane w niektórych plikach FLV.)


Inna opcja to:

  • rozdzielenie audio i wideo (do AVI i MP3) za pomocą FLV Extract,

  • połączenie, edycja i ewentualna rekompresja w VirtualDub.


Avidemux obsługuje FLV.


Za pomocą Movica można dzielić i łączyć pliki FLV.


Riva FLV Encoder korzysta z FFmpeg - niestety w bardzo uproszczony sposób.

Lepiej skorzystać z MediaCoder lub SUPER, ewentualnie jak wcześniej wspomniałem VirtualDub (+plugin), Avidemux, VirtualDub (+skrypt Avisynth).


Odnośnie komunikatu z VirtualDub…

Skorzystaj z VirtualDubMod (obsługuje audio VBR - gdy pojawi się komunikat, wystarczy kliknać Nie) albo VirtualDub 1.7.x (również obsługuje, chociaż komunikat jeszcze pojawia się po staremu) - ewentualnie Avidemux.


Sprawdź za pomocą GSpot jaki jest użyty kodek wideo.

W przypadku FMP4 (FFmpeg/ffdshow ISO MPEG-4), zmień FourCC na DIVX (np. za pomocą Nic’s FourCC Changer - jest razem z kodekiem Xvid).