Problem z VirtualDubMod i innymi programami do konwertowania

(Xbloodwolf) #1

Witam! Ściągnąłem 3 filmy w formacie *mkv. Mam zainstalowany matroska pack i rzeczywiście film da się odtworzyć. Problem w tym, że chodzi on poprawnie przez jakieś 10 sekund, a następnie obraz jest w "zwolnionym tępie" i w ogóle nie pokrywa się z dźwiękiem. Prawdopodobnie przyczyną jest mój słaby komputer, ponieważ użycie procesora przy odtwarzaniu wynosi od około 90 - 99 %, a film na pewno jest dobry. Pomyślałem żeby spróbować przerobić mkv na avi i poszperałem po różnych forach w celu dowiedzenia się jak to zrobić. No i znalazłem odpowiedzi, w których najczęściej pisało, że najlepszym sposobem jest użycie virtualdubmoda. Zainstalowałem ten program i postępowałem wg. instrukcji konwertowania. Jednak po analizie pliku program pokazuje okienko, w którym jest cała lista "uwag" dot. filmu, następnie wyskakuje błąd, z którego dowiaduje się, że skonwertowanie tego pliku jest niemożliwe. Użyłem więc innych programów ("MKV to AVI Converter" ;" WinAviVideoConverter" i tym podobnych, które znalazłem w google), jednak po wstępnym konwertowaniu okazywało się, że filmu nie da się w ogóle uruchomić, albo tak jak wcześniej w VirtualDub, najczęściej pokazywało się okienko z informacją plik niemożliwy do skonwertowania. Nie wiem czy jest jeszcze jakiś sposób na to żebym zobaczył te filmy i nie mam pojęcia w czym tkwi problem, wiec proszę o pomoc !