Problem z Virutem


(Daniowy) #1

Witam, już kilka dni walczę z Virutem, bez efektów. Bardzo proszę o pomoc gdyż mam dużo gb potrzebnych mi plików i nie mogę pozwolić sobie na format.

Jakie mam udostępnić logi? Co mam robić? Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.


(fejku) #2

Stąd pobierasz i ustawiasz OTL jak na obrazku http://forum.dobreprogramy.pl/otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

a tutaj masz instrukcję co do wstawiania logów http://forum.dobreprogramy.pl/zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html.


(system) #3

http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-R ... 12771.html

lub:

Dr.Web LiveCD

Wypalasz bootowalny obraz ISO (W nero opcją nagraj obraz na dysk).

Ustawiasz bootowanie na CD/DVD w BIOSIE (tak samo jak przy instalacji Windows).

Czekasz aż uruchomi się skanowanie.

Leczysz co się da, czego się wyleczyć nie da. Usuwasz.

Kaspersky Rescue Disk lub Dr.Web'a nagraj na czystym komputerze! - Trojan Virut infekuje wszystkie pliki wykonywalne a nawet większość plików na dysku twardym


(krzych5610) #4

Nie wykonuj skanowania przy pracującym systemie.

1 Przygotuj płytę CD z nagranym Kaspersky Rescude Disk 10 - http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-R ... 12771.html

Należy wykorzystać czysty komputer.

  1. Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich partycjach : Start / Wszystkie programy / Akcesoria / Narzędzia systemowe / Przywracanie systemu.

  2. Uruchom komputer z nagraną płytą w nagrywarce CD/DVD. Potwierdź w czasie 9s chęć skanowania, wybierz język komunikacji ( polski ), potwierdzić znajomość przepisów - litania tekstu. Na dole w pasku jest litera A ( pokazać i Enter )

Wchodzimy w menu partycji. Jeżeli masz aktywne łącze internetowe stałe, możesz zrobić dodatkową aktualizację bazy skanera.

W ustawieniach odszukać pozycje zaawansowane i tryb heurystyki ustawić na max.

Uruchom proces skanowania. Skanować należy wszystkie partycje dysku. Skanowanie należy powtórzyć aż do całkowitego usunięcia wirusa z wszystkich partycji dysku. Uszkodzone programy wymagają ponownej instalacji/