Problem z vista aero -> gaśnięcie monitora

(Daris91) #1

Gdy mam włączony styl vista aero (niezależnie czy z przezroczystością czy nie) to po paru minutach (może nawet sekundach) wyłącza mi się monitor i już nie da się go włączyć. Aktualizowałem sterowniki od karty graficznej w menadżerze urządzeń i nic nie pomogło (prawie nic). Jedynie w teście wydajności (czy jak mu tam...) wykryło mi przynajmniej niektóre parametry karty graficznej. Jednak zawsze moja karta graficzna dostała wynik 1.0 :frowning:

Wynik w teście na sterach domyślnych visty:

239b19d8b3af5ab2m.jpg

Wynik na sterach aktualizowanych w menadżerze urządzeń:

db3c67348101a1a2m.jpg

Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Pomóżcie!

(Johny) #2

Może karta się grzeje,a przy Aero ma co robic,dodatkowo masz za mało Ramu,1 GB zalecany przy wszystkich efektach z Aero,system pokazuje ci,że to słaba karta,po to jest narazie Vista,aby ludzie kupili nowe i drogie komputery,używaj miej efektów Visty i zobacz ile pochodzi,przeżroczyste okna,podglądy wymagają mocy obliczeniowej,zwłaszcza od karty,a może i z monitorem coś jest,sprawdz z miejszą ilością efektów

(Die Eye) #3

Masz bardzo słabą grafikę. Chyba musisz podarować sobie Aero, lub kupić nową kartę grafiki. A, spróbuj zainstalować sterowniki ATI, a nie Microsoftu.

(Daris91) #4

Nie wiem czy karta się grzeje ale podobne efekty były na wymagających grach (san andreas i ze 2 razy na carbonie (te gry były odpalane na xp).

Właśnie. Na Vista Basic jest wszystko dobrze (tego posta piszę z visty na basic).

Próbowałem już różne stery instalować i to nic nie dawało.

(Microcom3) #5

sprawdz czy karta się grzeje najlepiej ręką jak się poparzysz to znaczy że musisz kupić lepsze chłodzenie a jak nie to powiedz czy podkręcałeś kompa, może to tego wina że magistrala AGP lub PCI-E jest podniesiona i karta niewytrzymuje aeroglasa

(Mireczek) #6

Radeon 9600 nie jest za słaby. U mnie Vista RC2 na:

AMD Barton 3200+

512 MB DC DDR 400

Radeon 9550 podrasowany na 9600 / 128 MB / 128 bit

osiągała poziom 3,2. Wszystko działało dobrze.

(Roderek) #7

cos musi byc skopane - moze stery 7.1 ? - skoro kazdy z radeonem 9550 / 9600 ma koksy w finalnej wersji....

(Moniasiw) #8

Napewno coś jest ze sterami jak moja 9550 też dostała wynik 1.0 a powinna dostać 3.6 może nawet więcej.Ostatnio instalowałem u kolesia Viste na karcie radeon 9800 pro na początku też miał wynik 1.0 :expressionless: ale w jego przypadku pomogły sterowniki ze strony ATI po zaistalowaniu karta uzyskała wynik 5.4 całkiem nieźle :slight_smile:

(Daris91) #9

A jakie sterowniki mam zainstalować. Bo instalowałem jakieś ze strony ati.amd.com. Mogę prosić o linka?

(Moniasiw) #10

Jeszcze nie ma dobrych sterowników do serii 9500-9600 chociaz u niektórych chodzą moim zdaniem jest to zależne od płyty głównej bądź chipsetu.

(Die Eye) #11

Spróbuj zaktualizować wyniki testy, jest gdzies przycisk od tego. Czesto wychodzą wyższe wyniki

(Daris91) #12

Aktualizowałem i nic to nie dało (przycisk to Refresh Now). Obecnie siedzę na xp bo ten net na viście mnie denerwuje na starcie (raz jest a raz go nie ma)

(Roderek) #13

u mnie na speed touchu 330 mam taki myk ze czasem musze wejsc w aplikacje thomsona w niej w zakladce PPPoE kliknac zeby sie pojawilo <> inaczej net nie polaczy na DSL'u

(Dj Cris 1991) #14

siemka ja mam taki sma problem po kilu godiznach siedzneia na kompie wtacza mi sie czarny obraz mam radka x1300 nie mam zadnych sterow bo jak instaluej do visty to mi sie jakies paksi pojawiaja na monitorze,psizcie o co w tym wszytskim chodzi :frowning:

(Wujek 15) #15

Mi na sekunde gasnie monitor i sam sie zapala jak odpalam film Np w Allplayerze :wink: Jak wylacze aero jest Ok :slight_smile:

(Critical Error) #16

Witam! U mnie gdy Windows wyłączy ekran (monitor) po określonym czasie bezczynności lub przejdzie w stan wstrzymania, to mogę mu tylko "reset" zapodać, bo ekran mam już od tej pory czarny. Mogę klikać dowoli, "NO SIGNAL..." na monitorze. Słyszę tylko dźwięki z ekranu logowania przy klikaniu niektórych przycisków. Aktualnie mam zainstalowane stery 100.59 w wersji beta. Innych jak narazie NVidia nie wydała dla mojej karty. Ma ktoś podobny problem albo sposób na to zjawisko ? :slight_smile: Narazie wyrzuciłem wszelkie wstrzymywanie i wygaszanie ale to nie jest rozwiązanie problemu. Chyba trzeba poczekać na nowsze sterowniki.

(Daris91) #17

Odkryłem coś nowego:

Przy wyłączonej animacji okien przy otwieraniu i zamykaniu nie gaśnie monitor a vista się zawiesza :frowning: