Problem z Vista na Toshibie A100 sam sie włancza

Witam! !!

Mam laptopa toshiba A100 equium z zainstalowana vitsą problem jest tego typu ze po wylaczeniu komputeraz po 5 sec. samoczynnie sie włancza. Kiedy restaruje restartuje sie poprawnie natomiasta kiedy zamykam to wyłancza sie -gasna wszystkie diody i po ok 5 sec włancza sie ponownie

W czym tkwi problem w oprogramowaniu, biosie czy moze to jescze cos innego???

Prosze o odpowiedź.

Dziekuje :frowning:

A kiedy zaobserwowałeś takie zachowanie?

Źródło Dobreprogramy.pl

Dwa dni temu pisaliśmy o problemach z “zapętloną” poprawką do Windows Vista (wymaganą do instalacji dodatku Service Pack 1), której instalacja powodowała nieustanne restarty systemu lub po prostu ciągle powracała na listę oczekujących łatek. Teraz Microsoft oficjalnie ustosunkował się do problemu.

Według korporacji, problem dotyczy tylko niewielkiej grupy użytkowników w ściśle określonych przypadkach. Dopóki nie zostanie opracowane antidotum, Microsoft wycofał poprawkę z automatycznej dystrybucji w Windows Update. Dla tych, którzy ucierpieli po instalacji poprawki jedynym oficjalnym sposobem rozwiązania problemu jest przywrócenie systemu do wcześniejszego stanu.

Problem w tym ze zainstalowalem ponownie Viste bez aktualizowania i nie ma zmian komputer włancza sie po zamknięciu. Najdziwniejsze jest to ze włancza sie po całkowitym wyłanczniu jakieś 7 sec. jest wyłaczony (wyłanczaja sie wszystkie diody) po czym samoczynnie się włancza. KIedy restartuje to restart nastepuje bez wyłanczania się diod i odbywa sie to płynnie. Natomiast kiedy zamykam komputer sie wyłancza ale po kilku secundach ponownie wszsystko sie uruchamia byc moze przyczyna tkwi w wyłączniku moze jest jakies zwarcie.POdejrzewam ze moze to tez bios.

Moze ktos jest mi wstanie pomóc.

Dziekuje

Witam

Odświeżam temat. Jeżeli padła już gdzieś odpowiedz na temat problemu samoczynnego włączania się laptopa to poproszę o link do niej.

Od 1 stycznia pojawił się u mnie identyczny problem w laptopie toshiba L40. Po wyłączeniu, uśpieniu czy hibernacji komp sam się odpala po 4-5 sek.

Zasilacz podmieniałem , ale nic to nie zmieniło. W biosie wszystkie funkcje wakeup wyłączone. Może ktoś miał podobny problem i się z nim uporał.

Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam ![-o<

Dodane 08.01.2009 (Cz) 22:26

Może jednak ktoś miał podobny problem i mógłby mi pomóc. :frowning:

Proponuje oddać laptop na serwis. Moja dziewczyna miała podobną sytuacje tylko że z xp, Okazało się że na płyta główna gdzieś się przepaliła i wymieniali wszystko co szło bo sami nie wiedzieli co grane, A to było Lenovo

Dzięki za podpowiedz. Nie jest to pocieszające, ale na szczęście laptop jest jeszcze na gwarancji.

Pozdrawiam

Dodane 20.05.2009 (Śr) 15:48

Odświeżam temat.

Troszkę to trwało zanim oddałem laptopa do serwisu. Okazało się , że uszkodzona jest zgodnie z wcześniejszymi sugestiami, płyta główna. Po wymianie wszystko ok, jak na razie. Duże plusy dla serwisu Comp Safe Support na ul. Jagiellońskiej 78 w Warszawie. Komp oddany w poniedziałek po południu już w czwartek gotowy był do odbioru. POLECAM.

pozdrawiam