Problem z Vistą po instalacji Ubuntu 6.12

Witam!

Mam problem…

Używam Visty jako głównego systemu. Chciałem korzystać także z Ubuntu, więc odłączyłem od kompa dysk z Vistą, podłączyłem inny, na którym zainstalowałem Ubuntu właśnie. Działa.

Podłączyłem więc spowrotem dysk z Vistą, ustawiłem jako primary master, w biosie bootowanie z niego, dysk z Ubuntu przerzuciłem na secondary slave…

No i Vista nie chce się uruchomić… Jest ten zielony pasek postępu, a po nim czarny ekran. Powinien się pojawić rysuneczek okienka…

Po odłączeniu dysku z Linuxem Vista działa normalnie.

Czy możliwe jest ze Vista nie potrafi uruchomić się gdy ma podłączony dysk sformatowany ext2\3? Ja mam akurat ext3 i partycję linux swap…

Podczas instalacji Ubuntu nie zwróciłem uwagi czy dało się wybrać format partycji… Czy da sie zainstalować Ubuntu 6.12 wybierając inny typ formatowania? np FAT?

Jeśli tak to gdzie sie to wybiera?

Pisałem już tego posta w “System operacyjny Vista” ale pozostał bez odzewu…

Pozdrawiam i proszę o pomoc :slight_smile:

A po co go odłączałeś? Nie mogłeś go po prostu podpiąc jako Primary Slave, czy na drugiej taśmie i zainstalować tego Ubuntu? Grub z Ubuntu rozpoznałby Ci bez problemu Windowsa i miałbyś wybór systemu na samym początku.

zostaw oba dyski nie kombinuj.

zainstaluj ubuntu jeszcze raz. wykryje Ci Viste i bedziesz mogl wybrac sobie ktory system uruchomic. Tak jak powiedziano powyzej.

areh ma 100% racji, poza tym całkiem niedawno była prezentacja (ciągle jest do niej link na stronie głównej) w której krok po kroku pokzane jest jak pogodzić Windows i Ubuntu bez odpinania dysków.