Problem z VistaGlazz

Witam! Mam problem z programem VistaGlazz otóż: wszystko jest uruchomione (te dwa znaczki) a efektu przezroczystości nie ma. Nawet po restarcie komputera nic się nie zmienia. Mój system Windows Vista Home Basic z SP1. W czym może być problem? Czy tylko te czynności wystarczy wykonać aby osiągnąć ten efekt ?

Z góry dziękuję :slight_smile:

bo to jest home basic

Wątpię. Z tego co znalazłem to jeszcze trzeba wgrać jakiś styl. Chciałbym żeby był najbardziej podobny do Aero-jeżeli to w ogóle możliwe.

Znacie albo polecacie jakiś ? Czy to jest legalne ?

Zobacz pod tym linkiem:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Home+Basic?

Witam:)

Trick opisany (nie w całości) w powyższym linku, owszem, pozwala uzyskać efekt aero ale bez przeźroczystości.

Czyli nie efekt glass o który chodzi w temacie.

Adwody1 ,

Nie będziesz miał efektu aero glass na windows vista home basic :slight_smile:

Będziesz miał i owszem aero ale nie z przezroczystością.

Dlatego program u Ciebie nie zadziała.

Ale to się chyba jeszcze styl wgrywa …

Ze stylem to będziesz miał i bez tego…

Ściągnij sobie window blinds czy coś w tym stylu;) i wybieraj z mnóstwa dostępnych w sieci.

W Vista sunrise konfigurator też podobno jest kilka styli z aero glass…ale wiem tylko z teorii…nie próbowałem…więc do dzieła Wody:)

Niestety nie udało się :frowning:

Adwody1 ,

nie udało się ale co ?

Osiągnięcie efektu przezroczystości tymi programami.

Adwody1 ,

a wystarczyło posłuchać mnie, skoro mówiłem, że na home basic aero glassa mieć nie będziesz :wink:

Aero glassa może nie ale liczyłem na jakiś zamiennik np. taki jak TrueTransparency ,tylko ja go nie używam ,bo za pięknie to on nie wygląda.

czemu pięknie nie wyglada TrueTransparency moim zdaniem bardzo rzeczywiście oddaje efekt przezroczystości, tak samo wygląda po zastosowaniu VistaGlazz, wrzuć ewentualnie screena jak to u ciebie wyglada

U Ciebie też jest ten “problem” ?

truetransparencyex4.th.jpg-Brzydka przezroczystość w zaznaczonym pasku

truetransparency2gz0.th.jpg -Ramki przy maksymalizacji

Adwody1 ,

Niestety, tak to wyglada.

Nie ma się co dziwić, po prostu marna imitacja aero glass.

Może to zadziała :slight_smile:

(uruchom - regedit.exe )

w gałęzi [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\DWM] i ustaw następujące wartości:

“Composition” = 1

“CompositionPolicy” = 2

Uruchom jako Administrator wiersz poleceń ( cmd.exe ) i wykonaj:

net stop uxsms

net start uxsms

Pozdrawiam