Problem z wbudowaną kamerą internetową

(Ddawid75) #1

Cześć!

Posiadam notebooka Fujitsu Siemens Pi 3540, windows VISTA.

Wbudowana kamera raz działa a raz nie - np. na skypie działa bez zarzutu, ale kiedy wchodzę na zwykly czat, gdzie można rozmawiać z kamerą nie działa. Po prostu - na niektórych stronach nie odpala.

Po wejściu do menadżera urządzeń nie ma tam żadnego odnosnika do kamery. Kiedy włącze ją kombinajcą klawiszy Fn+F7 pojawia się opcja "Urządzenia do obrazowania". Po wejściu jest dostępny Logitech VGA Webcam. Nie da się zaktualizować, wyskakuje napis, że jest to najnowsza wersja.

Na stronie logitech nie ma sterowników do kamer wbudowanych, znalazłem tylko sterowniki do kamery zewnętrznych. Dodam, że po pierwszym uruchomieniu laptopa niczego nie musiałem wgrywać, działała na wszystkich stronanach bez zarzutu, dopiero ostatnimi czasy pojawil się taki problem.

Urządzenie z menadżera urządzen odinstalowałem i zainstalowałem ponownie - nic to nie dało.

Kiedy kamera zostaje włączona dioda, która jest umieszczona obok niej świeci na niebiesko. Kiedy wchodzę np. na skypa i on wykrywa kamerę to doda zmienia kolor na czerwony, tak jakby zaczyna pracować i wtedy już normalnie działa, przetwarza obraz. Na stronach, na któych nie działa kamera jest tylko ta niebieska dioda, nie zmienia się na kolor czerwony.

Proszę o pomoc

ploki