Problem z wczytaniem systemu operacyjnego

(Porucznik Borubar) #1

Witam :slight_smile:

Mam problem z komputerem.

Gdy włączam komputer wszystko jest dobrze aż do momentu wgrania Windows'a. Wtedy komputer sam się zrestartowuje i znów jest to samo. Przed restartem komputer wydaje takie dźwięki jakby odczytywał albo z nagrywarki(nie ma tam żadnej płyty)lub z dysku. Taki dźwięk jaki jak lekko syczący jakby odczytywał płytę CD a po tym dźwięku jakby przestał odczytywać.

Specjalnie zainstalowałem od nowa system ale ciągle jest to samo.

Wszystkie kable w komputerze są dobrze podłączone, więc problem tkwi w sprzęcie. Więc co jest zepsute czy coś.

Pomóżcie mi bo nie wiem co robić :frowning:

(K Ilak) #2

Może botowanie z CD? Musisz przestawić w biosie: Przy włączaniu komputera naciskaj DEL > otworzy ci się okno biosu > Kliknij BIOS FEATURES... > 1st Boot Device ustaw na HDD, reszta może być bez zmian.

Spróbuj tym, pomyślimy później co dalej...

Co to BOTOWANIE Z CD?

Komputer musi znaleźć system operacyjny - jeśli mówisz, że coś pracuje w napędzie to może być to, że system na pierwszym miejscu szuka w CD. Kiedy nie znajduje - restart.

(Przemek191191191191) #3

/ Porucznik Borubar napisał że nie ma nic w napędach a jeżeli nie ma nic w napędach to nie będzie czytał cd ani dyskietki a jeżeli Windows zaczyna się ładować i się komputer resetuje to nie znaczy że coś jest źle w biosie tylko że windows nie może znaleźć pliku który ładuje podczas startu. Jeżeli masz orginalnego windowsa to wsać płytkę i napraw go jest taka opcja przy instalacji windows.

(Porucznik Borubar) #4

Myślisz, że nie próbowałem. No jestem trochę obeznany w obsłudze komputera. Tak ja wtedy ustawiłem w kolejności: (1)Dysk twardy, (2)CD-ROM, (3)Stacja dyskietek . Ustawiłem i znów był reset. A myślisz, że nie wiem co to bootowanie. Weź mnie nie rozśmieszaj :smiley: :smiley:

Yupi1 ma trochę racji. Gdyby mi nie odczytywał dysk to mi przed startem mi pisało, że w pierwszym napędzie nic nie ma i by mi wyskakiwało wtedy ERROR (miałem taki problem akurat ^^). Teraz przeinstalowałem system na czystego i jakoś mi chodzi. Ale trochę się obawiam, że przybędzie ponownie ten błąd. Miałem także błąd z brakującym plikiem w Windows'ie (chyba to był folder 'config'), ale ja kombinator naprawiłem system poprzez instalację Windows'a (naprawianie systemu) i jakoś szło.