Problem z wczytywaniem dysku USB


(Kamlukomski) #1

Witam mam problem z moim dyskiem zewnętrznym. Problem polega na tym, że nie mogę go wczytać bo gdy go podłączam system pokazuje go jako dysk lokalny i nie chce go otworzyć, wyskakuje jedynie komunikat " niewłaściwy parametr " próbowałem na 2 komputerach z Windows 8.1 i jest to samo. Mam na nim dużo filmów i zdjęć więc nie chcę go formatować. Dysk wydaje mi się sprawny bo podłączałem go do 3 telewizorów z portem USB i na wszystkich działa bez zarzutów. Jeśli potrzebujecie więcej informacji piszcie.


(tosiekbu) #2

Witam a w jakim systemie plików sformatowany jest ten dysk, najszybciej nie narażając dysku na niepotrzebne przeżycia uruchom dowolną dystrybucje live lunuxa (ubuntu/mint) następnie jeżeli dane dysku będą widoczne skopiuj najważniejsze dane następnie dane następnie spróbuj sformatować ponownie wydaje mi się że exFAT nie powinien sprawiać problemu.

 

Możesz sformatować go za pomocą

 

http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool,Program,Windows,27581.html


(Kamlukomski) #3

Obecnie jest sformatowany do NTFS. Co do danych na dysku nie mam ich za bardzo gdzie pomieścić. Zobaczę jeszcze na Ubuntu jak będzie działał to najwyżej jaki kiedyś kupie następny dysk to skopiuje dane. Chyba, że ma ktoś pomysł jak sobie poradzić bez formatowania z tym problemem ?


(mrFreeze) #4

W zarządzaniu dyskami jest widoczny? Jak tak to spróbuj testdiskiem 

 

http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/