Problem z Weather Gadżet

Witam

Wiem że ten temat publikowany był już wiele razy, udzielono wiele porad ale żadna z nich nie skutkuje, ciągle wyświetla mi sie komunikat

“Service not available in your language or region”

Dodam jeszcze że posiadam Vista Business ENG

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Jak to nie skutkuje? Poczytaj uważnie posty to dostaniesz przynajmniej 2 rozwiązania.

Usługi tej (w tej formie w Polsce nie uruchomisz).

Trzeba wymienić gadżet z pogodą - na forum są podane 2.

Pozdrawiam

plgracz napisał

“Jak to nie skutkuje? Poczytaj uważnie posty to dostaniesz przynajmniej 2 rozwiązania”

Dzięki umię czytać ze zrozuminiem ale podane sposoby nie działają

Próbowałem fixa, zadziałał tylko na początku póżniej znów ten sam komunikat.

A i jeszcze jedno napisałeś “Usługi tej (w tej formie w Polsce nie uruchomisz)”

sorry gregory tuż po instalacji i wgraniu fixa wszystko było ok

Tak więc proszę o pomoc

http://gallery.live.com/liveItemDetail. … 42deba&l=1 pobierz ten gadżet i zainstaluj :slight_smile: osobiście z niego korzystam od początku Visty na moim kompie. Działa w Polsce.

Pozdrawiam

Dzięki za poradę intryguje mnie tylko fakt dlaczego początkowo gadżet działał poprawnie a teraz wyświetla mi komunikat jw.

( ps. nie czyściłem rejestru i nie usuwałem żadnych plików systemowych

jeśli ktoś by o to pytał )

U mnie przed wczoraj (wieczorem) bez żadnych poprawek ten gadżet działał! Ale w tej chwili już nie.

Jeszcze jedno zauważyłem że ten gadżet wywalił się po instalacji

“Definition Update for Windows Defender”

na jakiej viście PL czy EN ??

Vista oczywiście w wersji EN

Vista PL

faktycznie teraz sprawdziłem ten gadzet na windows vista PL już działa i tio bez żadnych poprawek czy fixów :

c65e9e1f650bf005m.jpg

a co z wersją EN

Wszystko powinno już działać, jeśli nie , to pewnie blokuje to zainstalowany ten fix, którego wcześniej trzeba było mieć aby w ogóle działał ten gadget

więc co zrobić aby zaczeło działać ?

jeśli się da odinstaluj tego fixa, jak nie może przywracanie systemu pomoże do dnia z przed instalacji tego fixa, albo trzeba po poprstu poczekać jak ktoś napisze skrypt naprawiający to :slight_smile:

Działać działa - sprawdze u siebie po pracy na Home Premium.

Ale jak widać u Ciebie to Microsoft nie przyłożył się za bardzo do tego gadżetu. Zostanę przy tym co mam jednak.

Pozdrawiam

Wygląda na to, że pogoda znowu niedostępna. Czy u was też tak jest?

Sprawdziłem specjalnie w domu - po wpisaniu miasta: Usługa niedostępna. Przyznam się że wgrywałem tego FIXa na początku i teraz nie wiem czy to nie on blokuje. Dlatego korzystam z innego gadżetu - jest on bardziej ciekawy niż ten Microsoftu

Mam bez fixa i gadget nie działa !!

Może tyko w Vista Ultimate PL? Aero dał screena! Może i jemu teraz też przestało działać :wink:

U mnie na Home Premium lipa