Problem z Wejście do Dysków


(Hans13) #1

Siemka mam problem z wejściem do Dyski C,D,E,jak chce wejśc na Dys To mi wyskakuje tabelka o Nazwie ''Otwieranie za pomocą'' i na dole znajduje się lista programów np. Winamap, Mozilla, Word i takie tam. Ale za pomocą żadnego z tym nie mogę wejśc na dyski ?? Wiecie co może jest grane ?? strasznie bym był wdzięczny jakby co napiszcie też na gg5950903 Pozdro.


(Leon$) #2

masz wira

Pobierz OTL otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html przeskanuj daj log OTL.txt oraz Extras.txt.

:slight_smile:


(Frog) #3

OT - kosz.


(Redghost) #4

Wirus przenoszony często za pomocą przenośnych pamięci USB.

Oprogramowanie ComboFix powinno pomóc.

Przeczytać i zastosować.

http://www.bleepingcomputer.com/combofi ... a-combofix


(deFco247) #5

Nawet nie wiemy co dokładnie się zagnieździło na komputerze autora tematu, więc używanie Combofixa na wyrost jest zbędne. Zresztą on nie jest przeznaczony na usuwanie infekcji z pendrive.

Potrzebne są logi z OTL oraz dodatkowo z UsbFix z opcji Listing.

Wszystkie logi wklejasz każdy z osobna na http://wklej.org/, a tutaj wstawiasz linki do nich.


(Redghost) #6

W przypadku zainfekowania komputera wykorzystuje się wszystkie możliwości usunięcia zagrożenia, opis sytuacji autora postu jest mi znany i sugeruje problem z infekcją dotycząca działania plików autorun.inf , z którą ComboFix sobie poradzi.

Na dowód prawdziwości tego stwierdzenia poproszę o link do słów autora w/w programu, które takie zastosowanie programu by kwestionowały.

Forma nośnika nie ma znaczenia - program ComboFix skanuje pamięć USB jako dysk lokalny i również z niego usuwa problematyczne pliki.

Od autora postu zależy jakie działania i w jakiej kolejności podejmie w celu usunięcia problemu. Ważne żeby były skuteczne.


(deFco247) #7

Poradzić może, ale w ograniczonym zakresie. To jest narzędzie działające w oparciu o wewnętrzną listę nazw szkodliwych plików. W przypadku takiej infekcji z pendrive różnych nazw plików infekcji może być kilkaset, więc niemal niemożliwym jest usunięcie wszystkich wariantów.

Dalej drążąc temat: Combofix nie jest narzędziem do tworzenia logów ani skanerem antyszkodnikowym, tylko do usuwania szczególnie opornych infekcji typu rootkity. Prosta infekcja z pendrive do takich nie należy i na nią należy stosować narzędzia przede wszystkim nieingerujące w system w tak znacznym stopniu jak Combofix.

Tak jak wspomniałem wcześniej bez obeznania się z dokładną sytuacją na zainfekowanym komputerze nie warto używać takiego czegoś jak Combofix.


(Redghost) #8

Ważne, że odrazu rozpoznaje i usuwa zarówno z pamięci przenośnych USB jak również z dysków lokalnych moduł autoinstalacji szkodliwego oprogramowania uniemożliwiając jego dalsze rozprzestrzenianie.

Wewnętrzna lista szkodliwych plików jest bieżąco aktualizowana i pobierana z sieci podczas instalacji oprogramowania.

Program usuwa infekcje autorun.inf , której objawy odpowiadaja opisowi sytuacji autora i to jest wystarczającym argumentem, żeby go zastosować.

Proszę o podanie linku do opisu twórcy programu, który podawałby informacje dotyczące "znacznej ingerencji w system" jak również na czym taka "znaczna ingerencja" polega.

Ponownie proszę o podanie linku do słów autora w/w programu, które kwestionowałby użwanie programu do usuwania infekcji z nośników USB.

Warto zastosować każde działanie, które chociażby jako jedno z wielu pomoże w rozwiązaniu problemu.


(ybu) #9

RedGhost - TUTAJ masz odpowiedź na Twoje wątpliwości.


(Redghost) #10

Dziękuję za link, rzeczywiście to opracowanie określa restrykcje dotyczące ComboFixa i pozwala mi uszanować argumenty deFco247. Nie neguje jednak przydatności i możliwości wykorzystania w/w programu.