Problem z wejściem do BIOS

Witam serdecznie Szanownych Użytkowników.

To mój pierwszy post na tym forum i niestety… związany z problemem sprzętowym. Otóż jestem posiadaczem wyżej wymienionej płyty już kilka lat i nie miałem z nią absolutnie żadnego problemu. Bardzo dobrze sprawdzała się przy oc.

Problem jaki mnie gnębi jest następujący. Nie mogę wywołać w ogóle wejścia do BIOSu. Podczas startu słychać jedne “bip” po czym ekran komputera włącza się dopiero przy starce systemu (Windows 7). Do tego momentu nie pojawia się nic. Dodatkowa uwaga. Gdy podczas startu “w ciemno” wstukuję klawisz DEL zapala się trzecia od góry dioda na czerwono i komputer “nie wstaje” wcale… (zarówno przy klawiaturze USB jaki i PS/2)

Przejrzałem wszystkie wątki w tym dziale i mimo że znalazłem zbliżony problem (brak możliwości wejścia do BIOSu) to tam pomagał reste ustawień. U mnie to nie przynosi takich rezultatów. Mimo że wiem, że BIOS się zresetował bo widzę po zmianie prędkości CPU. Dodam że wcześniej na ustawieniach domyślnych nie było żadnych problemów z napięciami itp. a konfiguracja jest niezmieniana od nowości.

Moja konfiguracja:

CPU - Intel E2160

RAM - Geil 2x2Gb

Gra - Radeon 3850

HDD - Sygate Baracuda 250 Gb

Zasiłka - Chieftec 400 W (nawet przy oc nie było żadnych problemów)

BIOS - najnowszy 1.C0 (aktualizowany już po wystąpieniu problemów)

Jakieś wskazówki, uwagi, pomysły? Będę bardzo zobowiązany.

Piotr.

Wciskasz klawisz Del czy Delete?

A ile monitorów masz podpięte do kompa i przez jakie wyjścia?

Normalnie do biosu dostawałem się (gdy wszystko było ok) przez wciśniecie Delete, ale w tych okolicznościach wypróbowałem i inne klawisze i nic.

Mam podłączony jeden monitor przez przejściówkę dvi-hdmi. Wyłączyłem w nim dodatkowo tryb oszczędzania energii, aby był ciągle aktywny.

Dzięki za zainteresowanie. Czekam na dalsze pomysły.

SuperAs77 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.