Problem z wejściem do BIOSu

(Fly Men) #1

Witam ma taki problemik polegający na tym ze nie moge wejsc do "właściwego" biosu. Moj komp. to laptop Compaq presario, i wiem ze jest to PhoenixBios. Moge wejść do "mojego" biosu poprzez esc i pojawia mi się todscf0665dj2.jpgoraz poprzez F10 i jest to dscf0666eb8.jpg. Teoretycznie wchodzi mi do biosu ale co to za bios gdzie moge zmienic jedynie date i godzine, usuwanie haseł, cos tam jeszcze o stacji dyskietek i cd, a i jeszcze moge przeprowadzac test pamieci. I to tyle. I moje pytanie brzmi jak mam sie dostać do własciwego biosu.Do PhoenixBios COMOS?Mam nadzieje ze znajdzie sie dobra duszyczka bo ostatino nikt z was nie jest wstanie mi pomóc.Pozdrawiam serdecznie

(Dimatheus) #2

Hey !!

(Fly Men) #3

Probowałem poprzez F2 i del ale nie działa.Moge przechodzić miedzy zakładkami ale one są "niekompletne".

(zciwo) #4

A hasła to tam nie ma założonego czasem?

(Dimatheus) #5

Hey !!

(Fly Men) #6

Nie ma żadnego hasł (przynajmniej nie ma żadnego okna do takiego hasła) zaraz wrzuce skreeny.I komp nigdy nie upadł, system dziala piko-belo, a dopiero teraz chciałem wejść do BIOSu aby cos w nim zmienić.

Złączono Posta : 05.12.2006 (Wto) 14:00

dscf0668bt8.jpgdscf0669qo4.jpgdscf0670aa0.jpg

Ostatnia zakładka to jest EXIT. W 2 skreenie dział Accessibylity Options - jest zwiazanyy z F10 i jakaś jest wartość [0] .

(Gina Gina) #7

USER & Maintenance Manuals

Modelu nie podałeś, w końcu to Twoja sprawa

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/pfin ... =us&dlc=en

(zciwo) #8

A co Ty w tym biosie chcesz zmienić?

Mi się wydaję, że po prostu ten typ tak ma. Może pomogłaby aktualizacja biosu.

(Fly Men) #9

Jak widać na pierwszym skreenie to Precario 5000 :stuck_out_tongue: Musze sie dostać do opcji Num Lock i ustawić na Disabled.Jeszcze nie wiem gdzie to znajde :slight_smile:

Złączono Posta : 05.12.2006 (Wto) 14:09

Sory na drugim obrazku :slight_smile:

(Gina Gina) #10

Tego co szukasz nie ma w BIOS-ie

W/g User Manual str 22 i 23

właczanie i wyłączanie odbywa się przez przyciśnięcie Fn+NumLock

Inne z tym związane jak na obrazku poniżej (obraz z stron 22,23)

(Fly Men) #11

Dzieki Twojej radzie wszystko wróciło do normy. Dzięki serdeczne, z drugiej jednak strony czy to możliwe abym posiadał takiego "ubogiego" biosa? Pozdrawiam serdecznie

(Gina Gina) #12

W sytuacji gdy BIOS w Twoim laptopie obsługuje ściśle określony

zestaw sprzetu - i nie można go częściami wymieniać :),

takie rozwiązanie jest do przyjęcia (w User & Maintenance Manuals

wyrażnie nie ma nic więcej.

W przypadku BIOS-u płyty gł. stajonarnego PC-ta, gdzie

zestaw zamontowany na płycie może być "prawie" dowolny,

"bogaty" BIOS to konieczność.

(Fly Men) #13

Dziekuje za wyczerpującą odpowiedź, należa sie Tobie duuuuze brawa i oklaski. Jak przyjedziesz do Liverpoolu to daj mi znać a pójdziemy na angielską herbatke :slight_smile: pozdrawiam serdecznie