Problem z wejściem do BIOSu

Witam ma taki problemik polegający na tym ze nie moge wejsc do “właściwego” biosu. Moj komp. to laptop Compaq presario, i wiem ze jest to PhoenixBios. Moge wejść do “mojego” biosu poprzez esc i pojawia mi się todscf0665dj2.jpg oraz poprzez F10 i jest to dscf0666eb8.jpg. Teoretycznie wchodzi mi do biosu ale co to za bios gdzie moge zmienic jedynie date i godzine, usuwanie haseł, cos tam jeszcze o stacji dyskietek i cd, a i jeszcze moge przeprowadzac test pamieci. I to tyle. I moje pytanie brzmi jak mam sie dostać do własciwego biosu.Do PhoenixBios COMOS?Mam nadzieje ze znajdzie sie dobra duszyczka bo ostatino nikt z was nie jest wstanie mi pomóc.Pozdrawiam serdecznie

Hey !!

Probowałem poprzez F2 i del ale nie działa.Moge przechodzić miedzy zakładkami ale one są “niekompletne”.

A hasła to tam nie ma założonego czasem?

Hey !!

Nie ma żadnego hasł (przynajmniej nie ma żadnego okna do takiego hasła) zaraz wrzuce skreeny.I komp nigdy nie upadł, system dziala piko-belo, a dopiero teraz chciałem wejść do BIOSu aby cos w nim zmienić.

Złączono Posta : 05.12.2006 (Wto) 14:00

dscf0668bt8.jpgdscf0669qo4.jpgdscf0670aa0.jpg

Ostatnia zakładka to jest EXIT. W 2 skreenie dział Accessibylity Options - jest zwiazanyy z F10 i jakaś jest wartość [0] .

USER & Maintenance Manuals

Modelu nie podałeś, w końcu to Twoja sprawa

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/pfin … =us&dlc=en

A co Ty w tym biosie chcesz zmienić?

Mi się wydaję, że po prostu ten typ tak ma. Może pomogłaby aktualizacja biosu.

Jak widać na pierwszym skreenie to Precario 5000 :stuck_out_tongue: Musze sie dostać do opcji Num Lock i ustawić na Disabled.Jeszcze nie wiem gdzie to znajde :slight_smile:

Złączono Posta : 05.12.2006 (Wto) 14:09

Sory na drugim obrazku :slight_smile:

Tego co szukasz nie ma w BIOS-ie

W/g User Manual str 22 i 23

właczanie i wyłączanie odbywa się przez przyciśnięcie Fn+NumLock

Inne z tym związane jak na obrazku poniżej (obraz z stron 22,23)

http://img297.imageshack.us/img297/6731/s5ka9.jpg

Dzieki Twojej radzie wszystko wróciło do normy. Dzięki serdeczne, z drugiej jednak strony czy to możliwe abym posiadał takiego “ubogiego” biosa? Pozdrawiam serdecznie

W sytuacji gdy BIOS w Twoim laptopie obsługuje ściśle określony

zestaw sprzetu - i nie można go częściami wymieniać :),

takie rozwiązanie jest do przyjęcia (w User & Maintenance Manuals

wyrażnie nie ma nic więcej.

W przypadku BIOS-u płyty gł. stajonarnego PC-ta, gdzie

zestaw zamontowany na płycie może być “prawie” dowolny,

“bogaty” BIOS to konieczność.

Dziekuje za wyczerpującą odpowiedź, należa sie Tobie duuuuze brawa i oklaski. Jak przyjedziesz do Liverpoolu to daj mi znać a pójdziemy na angielską herbatke :slight_smile: pozdrawiam serdecznie