Problem z wejsciem do słuchawek w laptopie

(Oskardanieluk) #1

Witam, mam problem z wejśćiem do słuchawek w moim laptopie. Wejście do mikrofonu działa normalnie tylko wejście do słuchawek coś szwankuje. Wczoraj działało tak jak zawsze ( od kilku miesięcy dzwiek zanikał w słuchawkach i musiałem kombinować góra dół tym od słuchawek co się wsadza, poprostu juz mi sie to psuło) ale dzisiaj rano coś sie popsuło. Poprostu kiedy włączam słuchawki to mi ich w systemie nie wykrywa, mikrofon wykrywa i słysze dzwiek w słuchawkach i głośnikach na laptopie. I tak jak wcześniej czasem musze pokombinować zeby dzwiek  był na słuchawkach, ale w systemie nie wykrywa dopiero jak mocno wcisne i tez pokombinuje góra dół to wykryje "gniazdo zostało podłączone" na tak długo jak tego nie bede ruszał. Poprostu coś sie stało z wejściem. Próbowałem go rozebrać ale śróbka jest wyrobiona i ciezko z tym coś zrobić. Niestety nie mam juz gwarancjii na niego. Macie moze pomysł  czy da sie to naprawić "w domu"? PS: To nie wina słuchawek.

Model laptopa:

Samsung NP300E5A

Windows 10

(Drobok) #2

Wyrwałeś lub wyrobiłeś to gniazdko, albo trza będzie przylutować albo wymienić. Co do wyrobionej śrubki - trochę kleju na śrubokręt lub weź frez i zrób nowy gwint. Jeśli lutujesz pierwszy raz to serwis bo narobisz szkód na kwotę większą niż wymiana gniazdka w serwisie ;)

(Oskardanieluk) #3

A karty dzwiękowe muzyczne wystarczą? Będe kupywał laptopa za jakiś czas, więc przez ten czas by moze mi wystraczyło, bo ponoć karty dzwiękowe muzyczne są do kitu. Co do lutowania to tak jak napisałeś więcej bym szkód narobił :smiley: