Problem z wejściem na stronę Routera

Zakupiłem dzisiaj router d-link dir-300 i mam mały problem z klonowałem adres mac mam internet przez router ale nie mogę już wejść do tej strony głównej “192.168.0.1” a muszę jeszcze ustawić żeby nikt obcy nie łączył się przez wifi.

A co się dzieje jak wywołujesz stronę konfiguracyjną routera? Jakieś komunikaty? Zawsze zresztą możesz router zresetować i zacząć wszystko od początku

BGCOLOR="#FFFFFF"

TEXT="#000000"

LINK="#0000FF"

VLINK="#000080"

ALINK="#FF0000"

>

http://www.technicallyeasy.net/2008/02/ … eless.html

albo mogę wejść pod 192.168.0.1 albo mam internet zaznaczając funkcje “Access Point Mode”

czy ta funkcja musi być włączona?

Piszesz bardzo chaotycznie. Domyślam się, że piszesz o laptopie, być może Asusa

Nie, funkcja AP musi być wyłączona. Ona pozwala by karta bezprzewodowa laptopa działała jako AP

przepraszam, więc tak opisze mój problem.

Mam komputer i chce mieć wifi w domu. Mój internet to jak by do pewnego momentu mam ip stałe a po wyjściu od dostawcy mam zmienne. Więc całkowicie restartuje router następnie włączam ten ap i wyskakuje komunikat o tych samych ip klikam ok i mam po chwili neta. A gdy zmienię AP to nie mogę wtedy wejść pod ‘192.168.0.1’

Nie rozumiem tej informacji. Albo IP jest stałe albo zmienne. Nie ma czegoś takiego jak stałe IP przechodzące w zmienne. Może ty piszesz o mapowaniu portów na routerze dostawcy? W każdym razie nie może egzystować jednocześnie ten sam adres IP dla logowania do routera i dla sieci WAN. Sprawdź dokładnie opcje a przede wszystkim wyjaśnij ostatecznie konfigurację sieciową swojego dostawcy. Co to jest jest za sieć i jakie w końcu masz IP?

O tuż to że na sieci w ogóle się nie znam.

Na stronie mojej sieci pisze że nie mam zewn. numeru IP.

Po prostu w bloku mam swoje ip a w mieście już nie.

http://piekary.net

I w routerze nie wiem czy wybrać dynamiczne czy statyczne

W takim przypadku musisz wybrać automatyczną konfigurację DHCP

scxuc4czt5iagmjym2ua_thumb.jpg

co tu mam źle wpisane? może jeszcze gdzieś coś trzeba wpisać?

Skoro jest to ustawienie automatyczne to nic nie wpisujesz w Primary i Secondary DNS. Natomiast w polu “mac adress” musisz zapewne wpisać adres MAC Twojej karty sieciowej, której używałeś wcześniej przed zakupem routera i nacisnąć na “clone mac adress”