Problem z wejściem S-VIDEO

(Flordota9) #1

Mam kłopot z wejściem S-VIDEO, gdyż jest ono “zaślepione”. Nie wiem czy mój laptop nie ma tej funcji czy jakoś mogę temu zaradzić.

(JNJN) #2

Poczytaj instrukcję do lapa,może coś pisze na ten temat.

A wyjście na dodatkowy monitor ma.

(Flordota9) #3

W instrukcji właśnie nie ma nic napisane poza tym, że trzeba dokupić kabel. Nie ma wyjścia na dodatkowy monitor.

(JNJN) #4

Po co kabel jak nie ma wyjścia SVGA.

A pod zaślepką zobacz, a może jest.

Może lap ma wyjście composite video lub chincz.

(Maryś) #5

Witam.

Ustalmy najpierw o czym mówimy :

WEJŚCIE S-VIDEO czy WYJŚCIE SVGA ?

Pozdrawiam : Marian

(Flordota9) #6

Mam nadzieję, że kłpotów sobie nie narobiłam.(jeszcze na gwarancji) Troszkę odkleiłam i nic tak nie ma tylko płaska powierzchnia. A jak wygląda to wyjście composite video bo chincz nie ma. Może tak ma 3 USB, mikrofon, glośniki, jakieś wejście na kamere i zasilacz i dwa do netu.

Maryś S-VIDEO

(JNJN) #7

Chodzi o SVHS nie SVGA - moja pomyłka.

(Maryś) #8

Witam.

wejście/wyjście composite wideo to chincz.

Flordota może napiszesz co ty chcesz zrobić ?

Podłączyć monitor ?

(Flordota9) #9

Może muszę coś dokupić? Chcę podłączyć telewizor. :lol:

(Maryś) #10

Witam.

Telewizor ? W jakim celu jeśli można zapytać ?

(Flordota9) #11

Jak chcesz wiedzieć to chcę sobie filmy oglądać. Wiesz mój telewizor ma 42’’ a matryca 15’’, więc wolę tv. A nie lubię kupować zbędnych rzeczy typu DVD jak mam je w kompie. Pozdrawiam. To co sądzisz o tym wyjściu?

(Maryś) #12

Witam.

Staram się pomóc dlatego pytam. Rozwiązań jest wiele.

Pierwsze : Jak Twój TV ma wejście monitorowe to można skorzystać z wyjścia monitorowego w laptopie (15 pin),

Drugie : Kupić kartę PCIMA np. tuner z wyjściem composite wideo lub S-video + wyjścia audio,

Trzecie : Kupić zewnętrzny tuner jak wyżej pod USB 2.0 np. AverTV USB 2.0

Czwarte : Kupić odtwarzacz DVD (płyty DVD, Divix, SVCD, VCD) i nie męczyć laptopa do takich rzeczy.

PS. Oczywiście jak w laptopie nie ma wyjścia wideo.

Złączono Posta : 14.11.2005 (Pon) 12:13

Witam.

Flordota : Jak w międzyczasie zmieniłaś treść postu to moja czwarta pozycja jest dla Ciebie nieaktualna, ale i tak uważam, że najrozsądniejsza.

(Flordota9) #13

Wiesz co tu na prawdę chyba lepiej kupić nowe DVD, taniej mnie to wyniesie niż takie kombinowanie. Dzięki za radę. Pozdrawiam

(Maryś) #14

Witam.

Myślę, że jest to najrozsądniejsze rozwiązanie. Może ktoś będzie chciał skorzystać z notebooka a w tym czasie można oglądać film na stacjonarnym DVD. Po co kombinować. Poza tym aspekt finansowo-ekonomiczny też nie przemawia za rozwiązaniem z laptopem.

(Flordota9) #15

Wiesz mnie to denerwuje, bo za niego zapłaciłam, ale zauważam w nim potworne braki. No widzisz, nie można mieć wszystkiego w jednym. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc i radę.