Problem z wentylatorami do komputera

(Master228) #1

Witam !

Posiadam obudowę I - Box Lynx 703, w standardzie jest tam jeden wentylator i kontroler obrotów, podłączony do wyświetlacza molexa i wentylatora(2pin) i tu zaczyna się mój problem że wentylator nie działa jest chyba prawidłowo podłączony, zawsze działał i teraz też jest sprawny, sprawdzałem.

Co może być powodem tego że nie działa jak jest podłączony do komputera, a jak podłączę do baterii od telefonu to śmiga.

To tyle.

Pozdrawiam.

(Psembol) #2

Może regulator obrotów się spalił , podłącz bezposrednio do płyty głównej i zobacz !

(Master228) #3

wentylatory na pewno są sprawne.

(Marcinnowak1991) #4

W instrukci od obudowy powinien być schemat poprawnego podpięcia wiatraków.

(Master228) #5

intrukcji nie mam ale wszystko jest chyba dobrze podłączone bo wcześniej działało, a zcy proóbówką sprawdze czy tam jest prąd ?

(kondziu jah) #6

Nie, nie sprawdzisz.

Instrukcja do pobrania na www producenta.

(Master228) #7

w instrukcji o wentylatorach piszą tak

"2. Kontrolowanie pracy dwóch wiatraków

Wiatrak 1 pracuje z pełną szybkością od momentu włączenia.

Kiedy wiatrak 1 jest włączony, pojawia się ikonka na LCD.

Drugi wiatraczek jest kontrolowany przez użytkownika. Jeśli temperatura przekroczy wskazaną przez ustawiającego, wtedy wiatrak załącza się z prędkością 100%. Zakres temperatury może byd ustawiony od 20 do 80°C (domyślnie alarm ustawiony jest na 38°C). Wiatraczek od momentu załączenia będzie pracował przez najmniej 10 minut aż temperatura wewnątrz spadnie do temperatury ustawionej przez użytkownika."

(kondziu jah) #8

Skoro wentylator działa pod baterią, to najwyraźniej uszkodzony jest regulator lub wentylator został źle podłączony.

A ten cyctat, to z instrukcji?

To brawa dla tego jełopa co widział wiatraki w obudowie komputera... szanująca się firma nie wydałaby takich bzdur.

(Master228) #9

dobra to zakupie przejściówkę pod molexa i tak podłącze.

A jest w ogóle przejściówka z dwóch pinów na molex ?

(kondziu jah) #10

Powinna być.

Możesz też załatwić sobie wtyk 3pin i podłączyć wentylator do płyty głównej. Rozebranie wtyku jest dość proste.

(Master228) #11

Na razie mam podłączony inny wentylator, prosto pod molex kablami.Jak kupie tą przejściówkę i wtyk 3 pin to podłącze to po Bożemu i będą dwa wentylatory na MAX.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam. :wink:

(Psembol) #12

Sa fajne multiconnectory pod zasilanie , i masz 2 wejścia na wentylatory 5 v i 2 na 12 v

(Master228) #13

bambustysiac a mógłbyś dać linka do tego multiconectora ?

(Psembol) #14

Jasne :stuck_out_tongue: http://allegro.pl/brak-zlacz-3-pin-rozw ... 33626.html tutaj masz np 4 razy 3pin 12 v a tu http://allegro.pl/brak-zlacz-3-pin-szyb ... 34317.html 2 razy 5 v i 2 razy 12 v

(Master228) #15

a coś takiego tylko na 2 pin ?

(Psembol) #16

Może jest coś takiego ale ja nie słyszałem , żadko się spotyka wentylatory 2 pin :slight_smile: Poszukaj a może znajdziesz :stuck_out_tongue:

(Master228) #17

a jak mam wentylator 2 pin to mogę go do niego założyć wtyczkę 3 pin, wiem ze nie będzie kontroli obrotów ale nie jest to mi bardzo potrzebne.