Problem z wentylatorem procesora

(Katarzynaczarnocka) #1

Chciałam zapytać co może być przyczyną głośnej pracy wentylatora procesora. Komputer kupiłam we wrześniu ubiegłego roku, więc jest w miarę nowy. Początkowo komputer chodził cichutko, ale po pewnym czasie zaczął pracować coraz głośniej. Czy jest to spowodowane zużyciem się sprzętu czy moze byc jakas inna przyczyna? I jaki wentylator najlepiej kupić do Semptrona 2800? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

(Mirmarek) #2

polecam ten do CPU i do zasilacza ten powinno pomóc

(fiesta) #3

Przyczyna praosta jak drut: kurz, brak smaru na ośce wentylatora.

Po pierwsze odkurzyć wnetrze komputera szczególnie w okolicach wentylatorów, jeżeli się nie znasz na budowie wentylatora radzę spryskać ośkę wentyla np.WD-40.

(Christophorus) #4

Zdejmij nalepke wentylatora, przeczyść, zaaplikuj odrobinę smaru silikonowego lub grafitowego, zalóż nalepkę. Będzie spokój na jakiś czas. Mie używaj WD 40 i odpowiednikiów - niewłaściwa konsystencja.

(fiesta) #5

Jeżeli się nie zna na budowie wentylatora to zastosowanie WD-40 jest jedyną pomocą.

Jak nie to niech odda kompa w ręce fachowca lub faktycznie nieh kupi dobry wentylator z łożyskami kulkowymi.

(Katarzynaczarnocka) #6

Nie znam się na budowie wentylatora. I co to jest ten WD-40 i dlaczego mam go użyć skoro sie nie znam? No i gdzie moge kupic? W kazdym sklepie ze sprzetem komputerowym? aaaaa...A może skoro jest komp na gwarancji to myślicie ze zechceliby mi wymienic ten wentylator czy to nierealne?

(Mirmarek) #7

zawsze można spróbować

jak wymienią to dopłać do lepszego :smiley:

(fiesta) #8

WD-40 to smar w sprayu. A kupisz go na stacji benzynowej lub w sklepie z częsciami ....................... rowerowymi 8)

(Katarzynaczarnocka) #9

Jeszcze jedno gupie pytanie- ktoro to oska wentylatora? moze ktos pokaze mi na jakims rysunku :oops:

(Mirmarek) #10

schowek025vl.jpg

schowek017jl.jpg

(Katarzynaczarnocka) #11

Dzieki bardzo za odpowiedzi. Zaraz kupie ten smar i sprobuje. Mam nadzieje ze pomoze :slight_smile:

Złączono Posta : 13.08.2005 (Sob) 12:18

Nie pomogło :frowning: nadal chodzi tak głośno :cry: juz nie wiem co mam robic i czego to wina :? moze coś poradzicie :cry:

(fiesta) #12

Jak Mici wkleił takie szczegółowe zdjęcia, to musisz ściągnąć tą zawleczkę z osi wiatraka, delikatnie wysunąć wiatraczek, dokładnie oczyścić z kurzu wszystkie części wentalatora, nasmarować ośkę i jej gniazdo np. wazeliną techniczną, złożyć dokładnie wszystkie elementy, założyć zawleczkę, zakleić wszystko folią samoprzylepną (bo naklejki oryginalnej pewnie już nie da się ponoiwnie przyklieić i zamontować wentylator ponownie.

Ten artykulik może być pomocny:

http://www.dzikie.net/index.php?art=fan_clean

(Mirmarek) #13

Wentylator z zasilacza lub karty graficznej może też hałasować.

(Katarzynaczarnocka) #14

ech...okazało sie ze to wcale nie była wina wentylatora procesora! :?

tylko wentylatora na karcie graficznej :? moze wecie gdzie mozna kupic taki wentylatorek na redeona 9200?? byłabym wdzieczna za pomoc

(Mirmarek) #15

np ten lub ten