Problem z wentylatorem

Witam!

Mam pewien problem z wentylatorem na procesorze intel core 2 quad q6600. Otóż osiąga on bardzo wysokie prędkości - po około 10 minutach “rozpędza” się do 3500 obr ( w tym czasie nie jest niczym obciążony), natomiast w grach dochodzi do 4200 obr. Nie przeszkadzałoby mi to ,gdyby nie duży hałas wydzielany podczas jego pracy i bluescreeny w grach spowodowane prawdopodobnie przez NIEGO.

Konfiguracja:

Płyta główna: ASUS P5K

Intel core 2 quad q6600 2,4 GHz

4 GB RAM DDR2 800 MHZ

GeForce 8600 GTS 256 MB

Bardzo proszę o pomoc. Problem jest dosyć uciążliwy, dlatego z góry dziękuje za odpowiedzi.

Zobacz w biosie czy procek się nie przegrzewa 8)

Procesor sie nie przegrzewa, normalnie kiedy ma 3500 obr. tempearura wynosi 35 st, podczas gier przy obciązęniu ( 4200 obr) temperatura wynosi 42-45 stopni.

Zrób screen tego bluescreena i daj go

Ale czy da się zrobić screena tego bluescreena, kiedy on sie później restartuje ?

Gdy sie pojawia bluescreen naciskasz pause na klawiaturze bierzesz aparat robisz zdjecie przez usb do kompa i masz 8)

Jest mały problem bo nie mam aparatu , jedyne co mogę zrobić to spisać z tego bluescreena co najważniejsze. Z tego co pamiętam na samej górze tego bluescreena był komunikat że czynność została przerwana ze względu na niebezpieczenśtwo uszkodzenia sprzętu

tak i dalej jest kod błedu

aha i wejdź panel sterowania–>narzędzia administracyjne–>podglad zdarzeń i szukaj tam zdarzenia z czerwonym znaczkiem :slight_smile:

Znalazłem w podglądzie zdarzeń błąd z gry - Application Error , identyfikator zdarzenia : 1000 , kategoria zadania : 100. Nie jestem na 100% pewien czy to jest ten błąd ale raczej tak bo inne mi sie zdarzają rzadko

Spróbuj ze strony intela zassac najnowszy sterownik do procka i chipsetu

http://downloadcenter.intel.com/

i spróbuj wtedy

Ale czy to może w jakiś sposób obniżyć prędkości wentylatorów? Bluescreeny to problem który zdarza się czasami, a hałas wydzielany przez wiatrak jest odczuwalny cały czas i to jest moim największym problemem

W biosie powinieneś mieć opcję ustawienia

Ale podejrzewam że sterownik tez powinien obniżać prędkość

Jak nie bedzie opcji w biosie to spróbuj ze sterownikami

Czy wie ktoś może jak obniżyć prędkości wiatraka na procesorze w biosie ?

Najprawdopodobniej będzie w advanced propereties lub czys o podobnej nazwie

Bedzię opcja cpufan i tam będzie auto i ilości obrotów

Ja Ci nie pomoge bo jak widzisz mam laptopa 8)

A tam bios jest zajefajny =D>

Chodzi mi też o to, czy wiatrak który wykonuje 3500 obr. praktycznie bez żadnego obciążenia to normalne i dlatego nie wiem o ile trzeba by było obniżyć prędkość. Ma ktoś może procesor intel core 2 quad q6600 i ma/miał ten sam problem?

Dodane 21.08.2009 (Pt) 12:48

Może ktoś chociaż powie czy tyle obrotów to normalne, temperatura jest dobra -37 st, w stresie przy 4200 obr - max 42 st., tyle że ten wiatrak generuje straszny hałas. Bardzo proszę o jakieś porady bo dźwięk tego wiatraka jest strasznie denerwujący