Problem z wentylatorem

czy moge wywalić jedyny wentylator który jest zamontowany u góry obudowy?:stuck_out_tongue: wszystko ma swoje chłodzenie niedawno wymieniane i zasilacz z wiatrakiem 12cm także temperatury są niskie płyta główna 31 stopni procesor 32 stopnie dysk twardy 29 stopni wszystko w idlu.Albo jeśli nie wywalić to jak wymienić go jeśli kabelek od niego jest połączony na stałe z molexem który idzie do napędu dvd (dziwne wiem)

Czyli jak ,wiatrak jest podłączony do Molexa ? ,czyli wiatrak w pakiecie z zasilaczem? ,bo jeśli tak to bym przyjrzał się tej konstrukcji i z molexa wyciągnął kabelki które zasilają wiatrak i tyle.

Tak jak kolega wyżej wspomniał, wystarczy wypiąć kabelki ze złącza molex i to wystarczy. Możesz się wspomóc mały płaskim śrubokrętem.

Jest na stałe połączony do wtyczki molexa tym kręconym czerwonym kabelkiem z tą białą wtyczką która jest połączona z czarną i drugą białą na górze to te dwie białe są “na stałe” z tym wiatrakiem.Moge podłączyć molexa od zasilacza bezpośrednio do napędu dvd żeby ominąć wiatrak ale jak zrobić żeby go wymienić?Albo czy moge zrobić tak jak napisałem?Komp nie będzie sie grzał?

http://i33.tinypic.com/icpdg3.jpg

pawel37 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

To nie takie proste wypiąć te kabelki trzeba by całą wtyczke rozbroić.Nie mam pomysłu jak to zrobić bo łączy się z bolcem tam gdzieś w środku obudowy.A co powiecie o przepięciu do innych dziurek w molexie gdyby już udało sie wypiąć?Podobno zmiejsza się prędkość wentylatora tylko jak to powinno wyglądać?Symetrycznie przenieść dwa kabelki do dalszych gniazd molex który kolor do którego bo nie pamiętam jakie tam są