Problem z wgraniem mapy do gps

Witam, mam problem z nawigacją(Dikom GPS-MP400), polega on na tym, że posiadam do niej kabel usb jednak po podłączeniu do komputera nic się nie dzieje i w moim komputerze nie pokazuje mi się żadnen nowy dysk. Nie posiadam instrukcj obsługi.

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Czy wcześniej po podłączeniu było wszystko w porządku?

Jaki posiadasz system operacyjny?

Zainstaluj ten program i zobaczy czy wykryje nawigację.

SamoZuo ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

1.Przepraszam za błąd w nazwie.

  1. Program działa, mogę już zainstalować mapy itd. serdzeczne dzięki za pomoc.

  2. Teraz mam pytanko, czy mapę można wrzucić byle gdzie czy do konkretnego folderu? GPS mam poraz pierwszy w życiu w rękach i niewiem co i jak a potrzebny jest tacie na wyjazd, więc jeżeli ktoś mogłby dać małe info to poproszę.

W trakcie instalacji mapa zainstaluje się w domyślnym dla niej miejscu. Ty tylko wybierasz czy ma się zainstalować na karcie pamięci czy wbudowanej pamięci urządzenia.

Ale jak niemam żadnej płytki ze sterownikami i muszę zrzucać przez program Micosoft ActiveSync to co wtedy? Chyba ze po ściągnięciu mapy na komputer zainstaluje się sama na Gpsie.

BTW jaką mapę(najlepiej darmową) można ściągnąć? Chodzi o teren Polski.

Instalator mapy rozpozna podłączone do komputera urządzenia; o to nie martw się.

Co do mapy - istnieje coś takiego jak bezpłatna mapa?

Ja własnie nic nie wiem, pierwsze co zobaczyłem na forum to to, że ktoś polecił automape, ale z tego co wyczytałem na stronie to trzeba za to zapłacić i to nie mało. Więc ciekawi mnie czy są jakieś bezpłatne mapy.

Tata kupił gps za niecałem 150zl z tego co widziałem bo jest mu sporadycznie potrzebny, więc kupienie automapy za ok 300zł raczej nie wejdzie w grę.

GPS za 150 zł.? Nawet nie wiedziałem, że za tyle da się wyprodukować działający sprzęt :smiley:

Fakt, AutoMapa to najlepsza mapa w Polsce.

Jaka cena taki sprzęt… 150zł, a w zestawie gps i ładowarka samochodowa… Bez komentarza.

Więc ponawiam pytanko, jest jakaś bezpłatna mapa?