Problem z wgraniem napisów do filmu


(Kriko863) #1

Witam. :smiley: Jest to mój pierwszy post wiec jeżeli coś źle wstawiłem, to proszę poprawić.

Mam film i chcę wkleić do niego napisy, gdzieś wyczytałem, że Avidemux ma taką opcję, więc otworzyłem ten film za pomocą Avidemua, wybrałem filtry i subtitles. Powinien być tam jakiś filtr (w tej kategorii subitles), a tam nic nie ma. Pomóżcie, może ma zła wersję programu? (mam 2.6.0) Może coś trzeba ustawić? Nie mam pojęcia, więc proszę o pomoc.


(Agatonster) #2

Kriko863 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(p19koz) #3

http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-128.html


(Adam Bialek) #4

Nie masz złej wersji. Prawdopodobnie masz zły format napisów. Program toleruje napisy w formacie *.ssa lub *.ass. Konwersja napisów - Subtitle Workshop. Tu: http://www.urusoft.net.

@p19koz , napisy nałożone tą metodą odtwarza tylko program DivX Player lub odtwarzacz DVD posiadający certyfikat DivX.


(Starchris) #5

Absolutnie nie męcz się programem Avidemua (choć to też dobry program). Użyj programu AVIRecomp. Wystarczy jedno kliknięcie i wprowadzasz napisy i gotowe. Oczywiście będziesz mógł dostosować wielkość, rodzaj, cienie i tak dalej czcionki napisów.

Od razu powiem, że tak samo jak w przypadku programu Avidemua i wypowiedzi Dyzio23 , tak i AVIRecomp toleruje tylko napisy .ssa lub .ass. Najlepiej konwertuj napisy programem Subtitle Workshop, tylko najlepiej rób to wersją beta, jest genialna i nie powoduje żadnych błędów.