Problem z wgraniem win7 na pendrive


(czubaka98@wp.pl) #1

Wgrałem sobie windowsa7 na pendrive programem Rufus ale coś jest nie tak :confused: Kiedy próbują zrobić rozruch nic się nie dzieje :/ 

Zawartość pendrive wygląda tak: 

post-274543-0-36923500-1424595497_thumb.


(DiamondBack) #2

Sformatowałeś na FAT32? Masz bios czy UEFI?


(DeePdIVEr) #3

Windows 7 USB/DVD Download Tool,

to niewielkie, bardzo proste i bezpłatne narzędzie dla tych, którzy często instalują system Windows 7 lub po prostu chcą łatwo poradzić sobie z obrazem płyty instalacyjnej w formacie ISO.

 

Windows 7 USB/DVD Download Tool umożliwia bezproblemowe nagranie obrazu ISO zawierającego system na płycie DVD lub na nośniku USB. Szczególnie użyteczny jest ten drugi scenariusz - narzędzie eliminuje konieczność ręcznego przygotowywania nośnika USB do przechowywania instalatora Windows 7. Brak polskiej wersji językowej nie jest dużym problemem, bo program jest bardzo intuicyjny i ogranicza się do wskazania obrazu, wybrania miejsca docelowego i (w przypadku USB) potwierdzenia operacji formatowania pendrive’a.

 

Pierwotnie Windows 7 USB/DVD Download Tool powstało dla klientów sklepu Microsoft Store, którzy kupują Windows 7 w formie obrazów ISO. Można jednak użyć go do wypalenia na płycie lub skopiowania na nośnik USB dowolnej wersji instalacyjnej Windows 7 w formie obrazu ISO, np. pobranej w ramach subskrypcji TechNet.

 

Wymagania dla użytkowników Windows XP

Do poprawnej pracy z systemem Windows XP aplikacja wymaga, by zainstalowany był .NET Framework 2.0 oraz usługa Image Mastering API v2.0.

 

Jak zainstalować Win7 z Pendrive’a:

-paminięć minimum 4GB

-fortmat pendrive’a na NTFS (przyspieszy to instalację).

 

Gwarantuje satysfakcję.

Do pobrania:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-USBDVD-Download-Tool,Program,Windows,25159.html

lub

http://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool


(czubaka98@wp.pl) #4

Tak sformatowany na FAT32, mam bios 


(DiamondBack) #5

Użyj tego http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/ u mnie zawsze działał.

 

Nie stosuj NTFS, bo bios może mieć problem z bootem pendrajwa.


(adi0922) #6

Pokazuje Ci się dokładnie jakiś błąd? Masz ustawione w biosie bootowanie z USB? Przy uruchamianiu pc wciskaj F12 chyba powinno pojawić się okno z wyborem sprzętu z którego chemy bootować.


(kamilooo_34) #7

Dokładnie jak wyżej, ustaw sobie bootowanie w biosie z USB, albo poprzez boot menu wybierz usb :slight_smile:

A pendrive przygotuj sobie programem Power ISO lub Ultra ISO dostępnymi na dobre programy, darmowe i proste programy. Nie miałem problemu z instalacją systemu po przygotowaniu pendrive tymi programami ;d