Problem z wgrywającym się procesem Rundll32.exe

Witam! !!

Posiadam komputer IBM ThinkPad z systemem operacyjnym Win XP Pro PL SP2.

Mam problem z procesem rundll32.exe. jest on cały czas uruchomiony i pracuje w tle. Czasami zdarza się tak że proces ten obciąża procesor w 100 % pomaga wtedy tylko restart systemu. Po tym jak uaktywni się ten proces praca na komputerze praktycznie nie jest możliwa. Co może powodować ten problem. Problem występuje dość często, nieraz nawet po uruchomieniu komputera. Posiadam program Kaspersky Anti-Virus Workstation, który nie wykrywa żadnych wirusów.

Co mam zrobić ?? próbowałem formatować i wgrałem jeszcze raz system i problem nie ustąpił

astek79

Zanim Fachowcy zajmą się logiem

zobacz może Czy plik rundll32.exe może być wirusem?

Process Explorer 10.21 dla Windows NT możesz pobrać tutaj

Pozdrawiam

astek79 proponuję też przeskanować Ad-aware, Spy Botem i antivirusem, którego masz.

astek79 proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień oraz objąć log w tagi - informacja w przyklejonym temacie Hijackthis… w dziale Bezpieczeństwo :?

Zafixuj, plik wywal z dysku.

Daj log z Sienta. Szczerze mówiąc wcale nie dziwię się, że rundll32.exe obciąża kompa > masz full uruchomionych usług i masę raczej zbędnego softu preinstalowanego od ibm w autostarcie.

Pozatym przejrzyj: Lista zbędników w autostarcie oraz Optymalizacja XP.

Wejdź: Start > uruchom > msconfig i w zakładce „Uruchamianie” odznacz, niepotrzebne według Ciebie, programy w autostarcie. :slight_smile:

Witam !!

Dziękuję za pomoc. Plik rundll32.exe to plik windowsa umieszczony w C:\Windows\System32.

Sprawdziłem antywirem wirusów nie mam (aw aktualny bazy dzisiejsze)

Sprawdziłem Ad-aware, SpyBotem (wersje aktualne) żadnych zagrożeń.

Wywaliłem część oprogramowania obecnie mam już tylko 33 procesy.

Teraz przedstawiam jeszcze raz moje logi

Z msconfig?

Wklej screena to zobaczymy. :slight_smile:

Już jest ok.

Przejrzyj:

Witam!!

Mam pytanie jak wstawić tutaj obrazek?

:oops:

Zobacz tutaj lub tutaj

Pozdrawiam

Przesyłam zrzut ekranowy z msconfig

Chyba już zbyt wiele do usunięcia nie pozostało?

pozdrawiam

Krzysiek

Jeśli nie używasz dodatkowych opcji Ati typu skróty klawiaturowe, możesz odhaczyć z autostartu procesy związane z kartą i ctfmon :slight_smile: