Problem z wi-fi na karcie ASUS PCE-N13


(Zdzislawbr) #1

Witam. Mam z sąsiadem internet na spółke. Tzn. u niego jest router ADSL podpięty do neostrady, a on ma do niego podpięty poprzez LAN swój komputer. Poza tym router nadaje sygnał poprzez wi-fi. Ponieważ dzieli nas około 500metrów do routera jest podpoęta dodatkowa kierunkowa antena. Na starym komputerze miałem kartę wi-fi TP-Link do niej podpiętą też kierunkową antenę i wszystko było dobrze. Ponieważ stary komputer był już naprawdę wiekowy zmieniłem komputer na nowy. Oczywiście wziełem do nowego komputera kartę wi-fi. I tu pojawił się problem bo ta nowa karta ta ma 2 antenki (moja stara miała jedną) i mimo że odpinam jedną antenkę i podłanczam moją antenę karta nie widzi sygnału z routera sąsiada. Co ciekawe na swoich 2 antenkach widzi różne inne sieci (ale nie tą sąsiada), ale jak podepne moją to nagle przestaje widzieć jakąkolwiek sieć. Próbowałem na jednym i drugim złączu anteny i nic. Swojej starej karty na której nie miałem problemów nie mogę zamontować do komputera bo jest on zablombowany i na gwarancji. W związku z tym mam 2 pytania:

  1. Czy da się jakoś zrobić, aby ta wbudowana karta widziała sieć sąsiada ?

  2. A jeśli nie to wpadłem też i na taki pomysł. Czytałem że można tak zrobić, że router może odbierać sygnał wi-fi i internet przesyłać kablem LAN do komputera. Mam stary niepotrzebny router taki : http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TD-W8901G#over Z tego co wyczytałem aby to działało router musi obsługiwać tryb bridge. Mój go obsługuje ale niestety nie umiem ustawić tego internetu aby działało.


(okokok) #2

Router musi obsługiwać tryb biridge albo WISP/APC.

Ta nowa karta ma MIMO - wiele wejść, wiele wyjść i pewnie jest domyślnie ustawiona tak żeby nadawała na 1 antence i odbierała na 2. Musisz ustawić nadawani i obiór na wybranym złączy, drugie wyłączając. Poszukaj w programie dołączonym do karty ustawień MIMO.


(Zdzislawbr) #3

Jeśli chodzi o router to na pudełku pisze że ma Tryb NAT Router i Bridge to jest ten router z linku który podałem. Jeśli chodzi o kartę sieciową w komputerze to mam taką http://www.asus.com/Networks/Wireless_Adapters/PCEN13/ Do tej pory posiadałem taką kartę http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WN350G i ona z dodatkową anteną działała bez problemu. Proszę o pomoc jak to rozwiązać, jak podłączyć nową kartę do starej anteny, aby widziała sieć sąsiada, ewentualnie jak ustawić router aby można na nim było odbierać sygnał wi-fi.


(okokok) #4

Musisz zainstalować program od Asusa. W nim powinna być opcja do wyłączenia MIMO, ew. włączenia na 1 antenie nadawania i obierania i wyłączenia całkowitego tej drugiej. Jak uda ci się to ustawić, powinno działać.

Tutaj link do tego programu: http://www.asus.com/Networks/Wireless_A … /#download