Problem z wi-fi na Win7 x64 - brak internetu

Witam!

Posiadam kartę wi-fi ASUS WL-138g v2 i system Windows 7 HP x64, gdy chce się połączyć z siecią bezprzewodowa (do domowego routera) komputer się łączy i pokazuje ze jest dostęp do internetu ale gdy włączam przeglądarkę strony się nie wyświetlają (tak jakby nie było internetu), co dziwne gg czy skype działają poprawnie. Mam ma zainstalowane najnowsze sterowniki, próbowałem przypisać ręcznie ip oraz dns routera ale nic nie pomaga. Problem znika gdy wejdę we właściwości karty w menedżerze urządzeń i przestawię obojętnie którą opcje w karcie zaawansowane, lecz po ponownym uruchomieniu system jest to samo. Proszę o pomoc :slight_smile:

z jakich DNS’ów korzystasz ??

tu tkwi raczej na pewno problem

a tak dokładniej o co chodzi z DNSami i gdzie moge to sprawdzić?

Mam ustawione żeby uzyskiwał adres serwera automatycznie jesli o to chodzi…

jak masz ustawione:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … A.portal17

no to przypisz statycznie DNS’y

np. OpenDNS 208.67.222.222, a serwer alternatywny: 208.67.220.220.

przypisałem ale po restarcie dalej to samo - połączenie jest ale internetu nie ma choć Windows pokazuje ze wszystko jest ok

Dodane 03.08.2010 (Wt) 19:46

pomoże ktoś? :slight_smile:

a wpisz w wierszu poleceń, start>uruchom wpisujesz cmd

i wpisz tam ping 212.77.100.101 jest to pingowanie na serwer strony wp.pl

jeśli będzie wysyłało normalnie to wpisz podobnie ale ping wp.pl

jesteś pewny że sterowniki są dla systemu 64bitowego :slight_smile: spróbuj może jeszcze przy pomocy serwera proxy łączyć się w przeglądarce, a no i jeszcze jedno jaka przeglądarka, na każdej jest taki problem ??

tyle ja ci mogę pomóc

ping wychodzi normalnie, sterowniki na pewno do 64 bitowego systemu, wszystkie aktualne, w każdej przeglądarce to samo niestety :frowning:

a przez proxy spróbuj będzie działać,

troszkę prościej proszę :slight_smile: jak mam to zrobić?

Edit:

Problem rozwiązany :slight_smile: Dzięki za pomoc.