Problem z Wi-fi (neostrada)

Witam

Przepraszam jeżeli temat gdzieś się już przetoczył, ale od kilku dni szukam rozwiązania wszędzie i już mi ręce opadają :frowning:

Posiadam neostradę LIvebox do tej pory miałem podłączonego do niej Pc-ta przez kabel eternet i starego laptopa czasami przez adapter wi-fi. Niedawno kupiłem sobie nowego lapka ASUS K53S z systemem Windows 7.

Mój problem polega na tym że nie mogę połączyć się z internetem przez wi-fi. Zainstalowałem płytkę neostrady i z adapterem wszystko ładnie chodzi. Kiedy odłączam adapter znajduje mi liveboxa i wszystko cacy lecz kiedy wciskam ( z przyciskiem REG oczywiście) połącz woła ode mnie " Klucz zabezpieczenia sieci" Wpisywałem już tu wszystko - Klucz WEB, Hasło internetowe którego zawsze używałem do włączenia sieci przez adapter i w ogóle wszystkie możliwe hasła i kody jakie posiadam. Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać ten problem ? Gdzie mam szukać tego “Klucza” ?? albo jak to obejść ?

Chodzi o zabezpieczenie sieci bezprzewodowej. Najpopularniejsze zabezpieczenia, to WEP, WPA i WPA2. Normalnie, hasło to się nadaje. W Liveboksie prawdopodobnie hasło zapisane jest na opakowaniu.

Szukaj klucza WEP albo WPA2(PSK)

Zmień nazwę tematu, bo admin/mod upomni.

Tak - “stary” livebox domyślnie zabezpieczany jest przypomocy hasła WEP, które umieszczone jest na naklejce na obudowie urządzenia. Polecam Ci jednak następujące działanie:

  1. odinstaluj wszelkie oprogramowanie , które instalowałeś z płytek Neostrady - nie jest do niczego potrzebne a potrafi stwarzać sporo problemów ze stabilnością i obsługą sieci

  2. Liveboxa już masz podłączonego przez kabel ethernet, więc połowa sukcesu już za Tobą :wink:

  3. wejdź do ustawień Liveboxa przez przeglądarkę (nie pamiętam jaki jest adres w Liveboxie - najprawdopodobniej 192.168.1.1 użytkownik admin hasło admin)

  4. skonfiguruj sieć z zabezpieczeniami WPA (zakładka "sieć bezprzewodowa), nadając własną nazwę sieci (SSID) i hasło do niej; korzystaj przy tym z opisu z instrukcji obsługi - tepsa dość dobrze to opisała…

  5. dodatkowy adapter będzie Ci już zbędny - bez problemu nawiążesz połączenie przy pomocy karty wbudowanej w laptopa (adapter można ewentualnie wykorzystać do podłączenia PCta do Liveboxa - kabel ethernet powinieneś wtedy całkowicie odłączyć)

  6. podłącz laptopa przez wifi, używając wcześniej ustalonego hasła.

Dzięki alfar, po zmianie na WPA i ustaleniu nowego hasła wszystko śmiga jak należy :slight_smile: