Problem z wi-fi, samoczynnie się rozłącza, grafika problem

Cześć,

Z góry przepraszam jeżeli źle wybrałem dział, w razie problemu proszę o przeniesienie.

Postaram się opisać problem. Mam laptopa dell latitude d630 (typowy korporacyjny lapek) z win xp sp3. Dostałem czysty komputer, wszystko instalowałem sam. Męczą mnie dwa problemy. Pierwszy - bardziej uciążliwy - wywala mnie z wi fi. Gaśnie ta lampka i trzeba kliknąć ‘napraw’ to lampka znów się odpala i wi fi wraca do sprawności. Odznaczyłem opcję samoczynnego rozłączania w celu oszczędzania energii więc powinno być ok - a nie jest ;| może to sterownik? tylko, że pod XP był jeden, czy dwa a ja wybrałem ten najnowszy :frowning:

Drugi problem trochę mniej uciążliwy, bo rzadziej występuje ;). Co jakiś czas komp się zawiesza i z rozdzielczosci 1280x800 robi się mały prostokąt w lewym górnym rogu i pisze w komunikacie, że jakiś sterownik przestał odpowiadać i trzeba uruchomić ponownie komputer. Swoją drogą bez sensu, bo sterowników pod grafikę od zatrzęsienia to nie ma … oczywiście wziąłem najnowszy. Grafika to GMA965 family chipset (wiem, wiem szału nie ma ;)).

z góry dziękuję za pomoc :wink:

Jaki XP? Zwykły niededykowany BOX / OEM czy z płyty recovery brandowanej przez DELL’a?

Problem równie dobrze moze być po drugiej stronie np. z routerem lub zbyt słabym / zakłóconym sygnałem. Sprawdź też czy anteny są poprawnie podłączone do karty, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.

Jaka karta, skąd sterownik?

Skąd wziąłeś ten sterownik, od Della czy ze strony Intela?

dzięki za zainteresowanie.

XP z płyty della.

sterowniki niestety miałem tylko pod vistę (mam dwie płyty dołączone XP i Vista od Dell’a). Więc ściągałem je ze strony producenta.

Jeżeli chodzi o sieć to komputer stacjonarny chodzi ok, drugi laptop też ok, a mój co jakiś czas świruje i gaśnie lampka wi-fi tak jakby kartę sieciową ktoś odłączył, może jakiś program go blokuje? :expressionless:

A dodam że z wi fi łączę się korzystając z Intel ProSET.

Stery od grafiki ściągałem ze stronki Della. W sumie wszystkie sterowniki ściągałem z Della :wink:

To wywal intel proset zostaw windowsowe narzędzie. Uwierz mi ze różnica jest. Wiem jak korzystałem z adaptera wifi bodajże sagem’a ,jak usunąłem oprogramowanie sagem’a łączyłem się przez windowsowe narzędzie było ok

Dodane 16.07.2011 (So) 16:17

W panelu sterowania usuń intel proset utility czy coś takiego zostaw sam sterownik

wywaliłem tego intela ale poszedł cały sterownik a na liście dellowskiej nie ma samego stera do wi fi ;/ chyba że coś nie robie tak jak trzeba

A jak rozpakujesz pobrany sterownik do wifi nie masz tam pliku inf?

chodzi mi o to, ze jak usuwałem tego intel wireless to ze sterownikiem się pierdyknął… tak jakby działanie wi fi opierało się na tym dziadostwie, aczkolwiek widziałem, że można jakoś wyłączyć tego intela i korzystać z windowsowego programu do wi fi tylko nie mogę coś tego znaleźć ;/

Jak instalujesz sterownik to od razu instaluje ci się z tym intel proset utility? Nie masz opcji zainstalować samego sterownika?

Dobrze, ta płyta jest “skrojona na miarę”. Ładnie śmiga na Latitudach z którymi miałem do czynienia.

To błąd, przynajmniej jeśli masz w nim fabryczną kartę. Sterowniki WiFi dla serii D są już naprawdę bardzo stare. Warto spróbować nowszych ze strony Intela. Aha, potestuj różne wersje (starsze znajdziesz m.in. na Softpedii). Najnowsza wersja nie zawsze bywa najlepsza np. może mieć zablokowaną możliwość zmiany adresu MAC karty.

To nie przesądza sprawy, problem moze być sprzętowy. Szczególnie, że w tych Dellach występują problemy z konfliktami przerwań kart miniPCI-E. Sprawdzałeś podłączenie i okablowanie anten, masz stabilny mocny sygnał na karcie (można zmierzyć Netstumblerem lub InSSIDerem)?

No to go wyłącz i korzystaj z wbudowanego windowsowego managera. W opcjach powinna być taka możliwość.

To dobrze, te modele z tego co wiem “nie lubią” niededykowanych sterowników ze strony Intela. I to pomimo, że te ostatnie są sporo świeższe. Teoretycznie więc lepsze w grach itp. Z drugiej strony kto gra na takiej maszynce?

No i ponawiam pytanie. Co to dokładnie za wynalazek Intela ta WiFi, jaki model? 3945ABG?

No właśnie z tymi sterownikami to było tak. Dostałem laptopa z firmy (po okresie leasingu). Dostałem wszystko łącznie ze stacją dokującą. Dwie płyty z systemem vista 32bit buisness i xp prof. Z doświadczeniami z vistą, nie myślałem długo i ładuję xp, potem patrzę płyta ze sterownikami - pod viste no to kij, drugi laptop strona della i jechane :slight_smile:

A nawet on do gier się nie nadaje :slight_smile: zresztą nie gram, to typowy laptop do pracy, w sumie teraz już na studia, a tam to XBOX :wink:

Tak dokładnie to co napisałeś 3945ABG :wink:

@igrek - no własnie nie mogę tego znaleźć żeby sam sterownik wszedł, póki co przeinstalowałem tego wirelessa intelowego i teoretycznie chodzi, ale za 2 dni pewnie znowu zacznie zrywać i mnie denerwować :wink:

No to fajnie. Na doku masz wszystkie porty łącznie z DVI. Wystarczy, że dołożysz laptokowi dekoder Broadcoma z serii Crystal HD i nawet solidnie skompresowane filmki 1080p płynnie odtworzą się na domowym TV.

Viśta po serwispakach to w zasadzie okrojone z funkcjonalności W7. Nie taki dramat jakim była na początku.

No raczej nie bardzo. Intel 965 to chyba minimalnie poprawiony klon starszej 945-tki, a ta oprócz żenującej wydajności nie miała nawet pełnej obsługi DX9.0c (problem z PS 3.0).

No to jesteśmy w domu. Pod XP polecam chyba ostatni sterownik serii 10.x, 10.5.1.75. Zaciągniesz go np. z http://ujeb.pl?qjtppgCjwL . Nowsze serie pod ten system odradzam, mają ograniczoną funkcjonalność np. blokada MAC spoofingu.

Aha, tak poza konkursem - ta karta do najlepszych raczej nie należy. Zresztą podobnie jak większość konstrukcji od Intela.

generalnie do pracy, internetu czy filmów laptop spełnia swoją funkcję, dorzuciłem mu tylko ramu, żeby miał 3GB i lata :wink:

bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile: sterownik niezwłocznie instaluję! :slight_smile:

To dobrze trafiłeś, seria D to prawdziwe “woły robocze”. No i ta magnezowa obudowa, naprawdę solidna. Jedyne większe problemy były z przegrzewajacymi się kartami graficznymi, ale to w ogóle nie dotyczy egzemplarzy z integrą Intela.

Nie ma sprawy. Aha, jeśli jednak karta okaże się fizycznie walnięta nie ma dramatu. Na Allegro dostaniesz za naprawdę marne grosze nawet znacznie lepsze modele z demontażu np. 4965AGN z pełnym 802.11n (3T3R, 3 anteny). Tylko uważać na wersje US, miewają ograniczone do 11 kanałów pasmo 2,4 GHz.

póki co chodzi super :wink:

obudowa fakt solidna, tylko trochę zawiasy po 2 latach łapią luzy :confused: