Problem z wideo kamerki internetowej, jest dźwięk i wykrywanie przez managera urządzeń

Witam, mam bardzo ciekawy problem dot. kamerki internetowej. Posiadam system win7 ultimate x64, na stacjonarce z ssd do niedawna działało wszystko rewelacyjnie. Używałem kamerki Logitecha hd VF0260, potem zmieniłem na model C270, obecnie przesiadłem się na creativa live chat hd VF0790. Problem w tym, że w trakcie uzywania tej drugiej z niewiadomych powodów zniknął sygnał wideo. Ani skype, ani pod gg nie działa wideo. Jest info, że nie wykryto kamerki internetowej! Dziwne jest to, że jednoczesnie bez problemów działa dźwięk (dwie ostatnie kamery mają wbudowane mikrofony) i urządzenia są wykrywane bez problemów przez menadżer urządzeń. Nawet bez dogrywania dedykowanych sterowników działały, a od pewnego czasu wideo po prostu zniknęło. Nie jest to problem ze sterownikami, próbowałem juz chyba wszystkiego, deinstalacji, ponownej instalacji sterowników, restartów, przełączania na inne porty usb, a jest ich trochę. Wszystko na nic. Kamerki są a jakby ich nie było…Ostatnio instalowałem i odinstalowywałem urządzenie bluetooth adapter esperanza i oprogramowanie bluesolei do niego, po czym odinstalowałem i wymieniłem je na bluetooth asusa USB-bt400 z dedykowanym oprogramowaniem tego producenta. Nie wiem czy słusznie, ale zbiegło sie to w czasie z problemami z kamerką i troche to wiążę, choć nie mam pewności. Bluetooth tez działa jak należy ale czy jego oprogramowanie może mieć jakiś wpływ na wideo z kamerki? ??? Jeśli chodzi o komputer to posiada pełne aktualizacje systemowe, jest regularnie czyszczony ccleanerem. To wygląda jakby jakis sterownik odpowiedzialny za komunikację usb 2.0 szwankował (tyle, ze inne urządzenia by nie działały prawidłowo) lub jakieś problemy w rejestrze, o czym nie wiem. Nie chcę robic formatu, bo to na pewno by pomogło, ale to troche droga na sktóty czygo nie lubię. Kamerki działają pod innymi komputerami z x64 win7 bez problemów także z wideo, więc tym bardziej sytuacja jest niezrozumiała. Coś jakby blokowało samo wideo bo poza tym z kamerkami jest wszystko OK.

Proszę o poradę, gdzie należy szukać, bo ręce juz opadają. Podejrzewałem takze ostatnią aktualizację adobe flash playera, bo to tez było mniej więcej w tym czasie ale w ustawieniach nic niepokojącego nie znalazłem. Zastanawiałem się nad przywróceniem systemu, ale z kolei nie mam odpowiednio starego punktu przywracania do którego można wrócić i klapa. Może jest jakaś usługa systemowa która uległa zatrzymaniu a powinna działać odpowiedzialna za przekaywanie sygnału wideo. Myślałem już o lekkim podginaniu złącz usb dla lepszego “styku” ale to nie to, bo na innym kompie jest OK. Może systemowe sterowniki usb należy ręcznie podmienić (odświeżyć), przeinstalowac z płyty ® może coś sie wiesza, czuję że to jakaś głupota, przez którą walczę juz 2 dzień. Czytałem sporo na forach na ten temat, testowałem udzielane tam odpowiedzi, ale bez skutku. Proszę o podpowiedzi.