Problem z wifi - bez przerwy mnie rozłącza


(hatezit) #1

Mam taki problem, że ciągle mnie rozłącza. Dodam, gdy piszę, to zdarza się że kursor znika i muszę co jakiś czas aktywować okno w przeglądarce. czyli kliknąć myszką w okno na którym chce być.

jaki mam router to kieruję do wątku o którym wcześniej pisałem: http://forum.dobreprogramy.pl/ciagle-rozlacza-internet-gdy-wlaczy-sie-komputer-t536285.html


(Agatonster) #2

hatezit ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Dimatheus) #3

Hej,

Na początek zaktualizuj sterowniki do karty sieciowej WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(hatezit) #4

Hej,

Aby nie klikać po wątkach, jeszcze raz tu podam co mam i co dokupiłem.

Obecnie mam taki router, który miałem będąc w netii:

http://www.netia.pl/pomoc_dla_domu,temat,1136,router-siemens-sli-5300.html

Na dole i na piętrze mam adaptery USB TP-LINK o taki:

http://www.komputronik.pl/product/115869/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_karta_Wi_Fi_USB_300Mb-s_TL_WN822N.html

Problem opisałem wyżej w pierwszym poście i zastanawiam się bo adaptery USB mają prędkość 300mb/s a mam router siemens z jedna anteną. Czy może tak być, że router na taką prędkość jest za słaby?

Aktualizacja sterów nie pomogła. Chyba trzeba wymienić router na TP-Link typu N z dwoma antenami. Kolejny problem opisałem w dziale problemy z oprogramowaniem. Tak na LAN nie miałem.


(Dimatheus) #5

Hej,

Najlepiej jest to sprawdzić. Pokazane przez Ciebie TP-Linki to nic innego jak karty WiFi, więc z poziomu systemu powinieneś widzieć, jaki jest poziom sygnału oraz aktualna prędkość połączenia. Jeśli jest słaba, to może być to powodem okresowych i częstych zerwań połączenia. Jeśli nie, warto odinstalować program konfiguracyjny dla kart WiFi Tp-Linka, o czym pisaliśmy w osobnym wątku.

Pozdrawiam,

DImatheus