Problem z wifi pppoe

(Qra69) #1

mam problem z połączeniem wifi, tzn. po włączeniu routera do sieci i włączeniu komputera praktycznie zawsze pojawia się wykrzyknik na ikonie od wifi i netu nie ma:( po wyłączeniu i ponownym włączeniu routera lub jego zresetowaniu wszystko ok, jednak następnego dnia problem znów powraca. Mam laptopa HP z windowsem 10, router to ASUS rt-n10, typ połączenia PPPOE - próbowałem już różnych konfiguracji na routerze i nic :frowning: może przypisanie adresów DNS? poradźcie coś :slight_smile:

(Longhorn2009) #2

Najpierw ustal dlaczego masz trójkąt i brak internetu. Polecenie ipconfig /all powinno być pomocne. Porównaj parametry gdy internet szwankuje i gdy działa i będzie widać gdzie leży problem. Dobrze byłoby także zaktualizować firmware routera.

(roobal) #3

Sprawdź w routerze czy masz zaznaczoną opcję always on, keepailive itp. Jeśli nadal tracisz połączenie, skontaktuj się z ISP i niech sprawdzi dlaczego zrywa połączenie.

(Qra69) #4

router ma najnowszy firmware, opcja always on włączona. Zawsze się tak dzieje kiedy router jest dłużej wyłączony z sieci i kiedy go załączam to w 90% przypadku jest wykrzyknik.

(roobal) #5

Jak pojawi się wykrzyknij, to zobacz czy sesja PPPoE się zerwała na routerze. Protokół PPP lubi się zrywać z wielu powodów.

(Qra69) #6

a jak to sprawdzić czy sesja zerwana? w logu?

(roobal) #7

Będziesz widział, że router nie ma połączenia z Internetem.