Problem z wifi przy grze w cs, duży ping z wifi normalny z kabla

(Kakarotto2) #1

Witam mam problem a mianowicie: posiadam neostradę i livebxa od nich i jak gram w cs  na wifi pinguje mi na 120-280 i nie da się grać, jak podłącze kabel od liveboxa ping jest 20-30 i idzie pięknie. Moje pytanie czy da się ustawić liveboxa tak aby bez kabla też było pięknie?

(roobal) #2

durson , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.

(roobal) #3

WiFi to medium bezprzewodowe, podatne na różne zakłócenia, na WiFi możesz mieć większe opóźnienia, szczególnie przy podłączonych więcej, niż jeden komputer do AP. WiFi to łącze współdzielone i komputery rywalizują o dostęp do medium, co może generować wyższe opóźnienia, niż na kablu.

(Kakarotto2) #4

wszystko pięknie tyle że gdy gram z wifi korzysta tylko jedno urządzenie… 

(Mateusz199) #5

Rywalizacja o dostęp to tylko jedna z przyczyn opóźnień. Dodaj do tego np przeszkody fizyczne typu ściana, czy inne urządzenia korzystające z tych samych częstotliwości co AP. Chcesz mieć niskie pingi = podłącz kabel, nie przeskoczysz tego.

(Kakarotto2) #6

to muszę kupić 30 metrów :slight_smile: