Problem z wifi w viście

Witam,

mam problem z podłączeniem komputera z systemem Windows Vista Home Premium do sieci Wi-Fi. Walczę z tym problemem już drugi dzień.

Problem jest następujący:

Posiadam w domu sieć wifi opartą na routerze D-Link Di-524.

Parametry sieci są następujące:

Właczony serwer DHCP

Szyfrowanie WEP ( Shared Key, 128bit, ASCII )

Broadcasting SSID włączony

Żadndych filtrów na MAC.

Do routera podłączony jest jeden laptop z systemem WinXP ( przez kabel LAN ), 2 laptopy z WinXP przez Wifi ( one są podłączone raczej okazjonalnie ) oraz kolejny laptop ale z systemem Windows Vista Home Basic OEM ( HP Compaq 6715s z wbudowanym wifi ). Wszystkie te komputery nie sprawiają żadnych problemów z łączem.

Problem natomiast jest z komputerem stacjonarnym opartym o Windows Vista Home Premium z kartą wifi PCI Asus WL-138G v2 ( zainstalowane najnowsze sterowniki do Visty ). Komputer ten mianowicie łączy się do sieci bardzo problematyczni ( mimo, że zasięg określa jako znakomity ), bardzo długo się identyfikuje w sieci, zwykle jednak sieć pozostaje jako niezidentyfikowana ( mimo, że widzi jej SSID, lub wpisuję je ręcznie ). Gdy się już podłączy to w trybie “tylko lokalne” - tzn router go widzi, nadaje mu IP, ale komputer nadal nie jest podłączony do internetu ( lampka aktywności karty miga ).

Najdziwniejsze jest to, że laptop z Vistą i takimi samymi ustawieniami sieci, działa bez problemu. NA forach dyskusyjnych znalazłem wiele podobnych problemów, niestety bez rowzwiązania.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Simon

We właściwościach sieci wyłacz Protokół internetowy w wersji 6(TCP/IPv6) to powinno spowodować dużo szybsze łączenie komputera.

moze i tak

ale gwóźdź problemu jest jednak gdzie indziej - nadal łączy się tylko lokalnie

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 19:18

Udało się !

po dwóch dniach pałowania się doszedłem do rozwiązania.

Problem tkwił w sterownikach karty sieciowej.

Na oryginalnej płycie nie ma sterowników do visty.

Trzeba je zaciągnąć ze strony Asusa, ale

TRZEBA JE ZAINSTALOWAĆ ZANIM WŁOŻY SIĘ KARTĘ DO PORTU PCI

ja musiałem wyciągnąć kartę, wyczyścić system ze sterówników, zainstalować nowe, włożyć kartę z powrotem i wszystko śmiga.

Dziwne ale działa.