Problem z wifi

Witam.

Problem polega na tym że, pomimo ze sieć jest połączona i doskonałego sygnału pojawia się komunikat o braku dostepu do internetu/braku dostepu do sieci. Jest to sieć osiedlowa, włascicielka pobrała wylacznie numer MAC (przy czym ja w zaden inny sposob tej sieci nie konfigurowalem ,i tu sie pojawia pytanie czy powinnienem?jestem amatorem zupełnym)posiadam windows 7 home premium 64bitowy system operacyjny, laptop acer aspire 5732ZG, karta sieciowa to Atheros AR5B93 Wireless Network Adapter. Przeszukałem różnorodne fora odnosnie podobnej problematyki, ale rozwiazania tam przedstawiane nie pomogły, zatem proszę o pomoc

Tą sieć odbierasz bezpośrednio laptopem, czy masz jeszcze jakieś urządzenie pośredniczące?

Bezposrednio przez laptopa

No to, moim zdaniem, musiałeś źle podać tzw. MAC-Adres. Może zaszła (częsta!) pomyłka między cyfrą “zero” a literą “O”?

Sprawdź jeszcze raz swój MAC-Adres i porównaj u właścicielki sieci.

Dodane 12.03.2011 (So) 14:46

Oczywiście zakładam, że karta sieciowa jest włączona, nie zmieniałeś niczego w jej domyślnych ustawieniach, w Windowsie masz ustawioną sieć publiczną, w tray’u widzisz ikonkę połączenia WiFi, a po jej kliknięciu możesz zaznaczyć nazwę sieci i otrzymujesz wtedy ten komunikat o niemożliwości połączenia.

I może jeszcze dla pewności sparwdź że podałeś MAC od karty wi-fi a nie od "kablowej"karty sieciowej :smiley:

numer Mac dobrze został podany :/.

matthew234 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Więc może nie został jeszcze dopisany do autoryzacji przez właścicielkę sieci, skontaktuj się z nią i przedstaw problem.