Problem z WiFi

Jestem aktualnie u znajomego.

Ma on u Siebie AccessPointa za pomocą którego łączy się z internetem.

Korzysta z karty bezprzewodowej na usb.

Po podłączeniu jej do mojego komputera nie ma problemu z połączeniem internetowym.

Chciałem jednak połączyć się za pomocą mojej karty WiFi.

Sieć jest wykrywana, jednak połączenie z nią nie udaje się?

Co powinienem zrobić aby to zadziałało?

Za pomocą jego AccessPointa?? - troszkę ciężko to wywnioskować z tekstu.

Jeżeli chodzi o niewyświetlające się strony, to może pomóc dodanie adresu DNS.

Jakie połączenie?? - jeżeli sieć jest wykryta to jest połączenie??

prawdopodobnie znajomy sieci wi-fi zastosował dostęp do niej za pomocą filtracji mac adresu więc tylko konkretna karta, która jest u niego na apeku uwierzytelnona może się z nim połączyć - to jeden ze sposobów, aby zabezpieczyć się przed nieautoryzowanym dostępem do sieci i komp nie ma nic do tego tylko karta bo ona ma unikalny adres, a Twoja karta ma inny adres bo każda karta ma inny, nie ma dwóch na świecie o tym samym adresie, aby Twoja karta łączyła sie powinien włączyć usługę DHCP

Ostatnie zdanie jest twierdzące. Z sieciami WIFI niestety trzeba eksperymentować.

od wykrycia sieci do nawiązania połączenia z internetem daleka droga - sieć wykrywa każdy darmowy program, a nawet narzedzie windows xp, a konfiguracja sieci to inny temat

Karta widzi sieć, ale próba połączenia nie udaje się.

Sieć jest niezabezpieczona, więc pewnie jest tak jak mówicie - filtracja MAC.

Co więc zrobić aby się połączyć?

uwierzytelnić się na apeku, to chyba znajomy może zrobić skoro jedna karta już działa, albo włączyć dhcp, ale wtedy każdy może się połączyć, chyba że chcesz się włamać komuś do sieci / przepraszam / ale takich rad nie udzielam

Problem w tym, że znajomy sam nie stawiał sieci.

Jest początkującym użytkownikiem komputera i skorzystał z czyjejś pomocy.

Ja o sieciach WiFi też wiem niewiele (żeby nie powiedzieć że prawie nic)

Nie zależy mi na tym aż tak bardzo.

Będę tutaj tydzień, przez ten czas mogę korzystać z jego karty.

Myślałem ze to wszystko jest mniej skomplikowane.

albo filtracja MAC, wtedy zmieniasz MAC swojej karty na taki jak ma ta na USB, albo PPPoE

A możesz to powiedzieć bardziej po ludzku?

(może się przyda - Router Asus WL-500b)

Przeczytałem to jeszcze raz i to nie jest PPPoE, myślałem że używa AP w trybie client.

Poprostu podłącz sobie tą karte na USB do kompa i sprawdz jaki ma adres MAC, jest pokazany w zakładce szczegóły w oknie połączenia(monitorki). Potem tego MACa musisz sobie wpisać w twojej karcie sieciowej, możesz do tego użyć programu MacMakeUp. Potem poprostu łączysz się i masz neta jeśli nie ma jeszcze innych zabezpieczeń.

Wszystko fajnie, ale…

Jest problem z jednoczesnym korzystaniem z obu kart.

Co prawda obie się łączą ale już tylko na jednym komputerze otwierają się strony www i włącza się tlen.

Na drugim w tym czasie włącza się już tylko skype.

Posty OT - :arrow: Kosz