Problem z wifi

(Tyczek88) #1

Witam mam taki problem... Mam 2 karty do sieci... Wifi i zwykly ethernet i tak samo w laptopie...

W PC mam karte lantecha i tam jest utility. ktorego nie potrafie skonfigurowac. W tym utility jest opcja "windows zero config:, ktora zaznaczam i wtedy wszystko dobrze dziala... Przy kazdym wlaczeniu komputera musze to zaznaczac. Poprostu nie umiem skonfigurowac ip na tych komputerach... i jest to sterowane automatycznie... a wolalbym zeby laptop mial swoj staly adres. Czy da sie tak zrobic?

2 problem to jest taki, ze gdy jest aktywne wifi jak podlaczam kabel to wogole karty ethernet nie wykrywaja polaczenia... Poprostu potrzebne mi to do przesylania duzych plikow, z ktorymi wifi sobie nie radzi. Mysle ze wystepuje konflikt ip. I teraz mam takie pytanie: Czy da sie to jakos zrobic?

Fakt troche to zakrecilem :slight_smile:

Za wszystkie odpowiedzi bede wdzieczny z gory.

(Gekko44) #2

ja chyba mam jeszcze kaca bo Cie wogole nie skumalem :wink:

(Pioterek96) #3

1.Sprawdź zasięg Wi-Fi.

2.Sprawdź dociśnięcie kabla Ethernet.

3.Jak nie działa zreinstaluj sterowniki i oprogramowanie narzędziowe.

4.Poszukaj spolszczenia do oprogramowania narzędziowego.

5.Zaktualizuj oprogramowanie narzędziowe.

6.Polskie znaki diakrytyczne, nie używać tyle wielokropków.

1. gekko44 ja też mam kaca i początkowo trudno go zrozumieć.

(Tyczek88) #4

generalnie to chodzi o to, ze (nie jestem tego pewien) od czasu od kiedy mam wifi, zwykły lan nie chce dzialac... gdy podlaczam kabel pisze ze jest on rozlaczony... ;/

A jeszcze mam takie pytanie:

Karta wifi ma predkosc 54 mb/s w moim komputerze, w laptopie sadzac z dokumentacji tez obsluguje taka predkosc... A gdy sie lacze pisze 11 mb/s

Czy to karty redukuja ta predkosc? Czym jest to spowodowane? Starszym modelem ktorejs z nich czy moze tym ze jedna jest slabsza niz 2 ?

(Ferdek31) #5

skonfiguruj karty po sofcie dołączonym do nich a nie po zerowej konfiguracji, nadaj obu kompom taką samą grupę roboczą, nadaj różne ip / drugi komp najlepiej o 1 wyższe /, prędkość karty zależy od standardu na obu ustaw g jeśli chcesz mieć 54 mb/s lub b jeśli 11. Ale w ogóle napisz jaśniej jak konfigurowałeś bo trudno "załapać".

(Tyczek88) #6

Skonfigurowalem po sofcie... tylko ze mam problem z ip... musi byc automatyczne bo inaczej nie ma internetu na 2 komputerze... Moze robie blad w adresach DNS...

Problem szybkosci sie rozwiazal... :slight_smile:

Pozostal jeszcze lan na kabel, ale to mniejsza z tym.

(Gekko44) #7

kogo? kaca czy Tycie?? :slight_smile:

(system) #8

dokładnie i jednego i drugiego trudno :wink: :mrgreen: