Problem z Win 7, dziwne objawy, miedzy innymi utrata zapisanych ustawień pulpitu, chrome'a, dziwna ścieżka do pulpitu


(Kuzynb) #1

Witam, po weekendzie w którego czasie komputer stacjonarny brata nie był używany, zaczęły się dziać dziwne rzeczy.

Mianowicie po włączeniu komputera, i zalogowaniu się na profil w Win7 efekt był taki jakby było to pierwsze logowanie po starcie.

Nie dało się i nie da rady w dalszym ciągu wczytać profilu z google chrome, wszystkie hasła itd pozapominane.

Próbowałem przeskanować PC eset online scanerem, ale przy 95% pobierania baz wywala coś o konfigurowalności proxy. I nie umiem rozwiązać tego problemu.

Komputer również sporadycznie odmawia zapisu plików, a jedynym kontem tworzonym kiedyś przy instalacji było konto administratora.

Oraz przy kolejnych uruchomieniach zmienia się wygląd pulpitu, choć dziś po 3 uruchomieniach pulpit jest taki jak za pierwszym razem, za drugim znów był świeży bez tapety itd.

Nie uruchamiają się ze startem systemu od tego wydarzenia ani AVG ani Catalyst Control center.

 

Zapisałem na pulpicie plik zrzutu ekranu jpg i ścieżka do niego wygląda tak C:\Windows\system32\config\systemprofile\Desktop, chcąc go wstawić tu, ale explorer go tam nie znajduje.

 

Będę robił format tego PC, ale chciałem wcześniej sprawdzić czy gdzieś nie pochowało się jakieś badziewie, które przy formacie nie wszystkich partycji może się uchować.

 

Chciałem też sprawdzić kondycje dysków twardych jakimś programem(najlepiej z poziomu windowsa, bo pendrive już przygotowałem do instalacji czystego systemu)

 

FRST http://wklej.org/id/1753032/

 

Addition http://wklej.org/id/1753033/

 

Shortcuts http://wklej.org/id/1753034/

 

Jest sens walczyć? Czy lepiej postawić wszystko od nowa?


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(Spandau) #3

Wygląda ze konto ładuje sie z profilu tymczasowego

 

Pobierz i uruchom Regprofiler http://sourceforge.net/projects/reprofiler/

 

Rozłącz konto Fufu z folderem C:\Users\TEMP - opcja Detach, następnie połącz konto Fufu z folderem C:\Users\Fufu - opcja Assign. Akcje wymagają przelogowania. Jeśli akcja się powiedzie, konto wróci do normy. Jeśli nie, konto może być definitywnie uszkodzone i trzeba założyć całkiem nowe (nie kopiując do niego rejestru NTUSER.DAT starego konta).

 


(Kuzynb) #4

Ściągnąłem ReProfiler, konta jakie widzi to 

Local:

Administrator

Fufu

Gość

 

Fufu jest podpięte do C:\Users\Fufu ( nic nie zmieniałem), program po starcie od razu wyświetlił takie info.

 

Właściwości się nie wyświetlają, pojawia się info o możliwym uszkodzeniu konta.

 

Próba Testu również kończy się niepowodzeniem. Podaję hasło do logowania i mimo, że podaję poprawne, to wyświetla że nie może zalogować użytkownika.


(Spandau) #5

Proszę o odczyt smart MHDD http://forum.komputerswiat.pl/topic/17548-opis-programu-mhdd-i-technologii-smart/