Problem z win xp

Kupilem nowy dysk samsunga. Normalnie sie sformatowal i wszystko gralo. Po zainstalowaniu xp tez nie bylo zadnych problemow. Mozna bylo go uruchamiac ponownie i nadal chodzil. Jednak po odlaczeniu od sieci i ponownym wlaczeniu wiesza sie podczas ladowania systemu. Sformatowalem dysk jeszcze raz i ponownie zainstalowalem system. Nadal jest to samo. Udaje sie go jednak uruchomic w trybie awaryjnym. Wie ktos co jest grane ?

Jaka to sieć? LAN, WiFi czy 230V ? Jeśli w awaryjnym się uruchamia to winy bym szukał w jakichś sterownikach. Gdyby był uszkodzony dysk to prawdopodobnie nie uruchamiałby się w ogóle.

No i co to za dysk.

Miałem kiedyś podobny problem z dyskiem Samsunga. Zawieszał mi się komputer, formatowałem dysk kilka razy, aż w końcu twardziel całkiem się zepsuł. To chyba taka przypadłość dysków tej firmy. Wadliwy egzemplarz. Mój na szczęście był na gwarancji.

Ta siec to chodzilo mi o 230V a model dysku Samsung SP0812N

Czyli:

  • założona nowa taśma sygnałowa 80 żyłowa

  • czy bios wykrywa dysk prawidłowo

i wpięty na I kanale IDE zworka na nim na Master - opis na dysku i sam na taśmie i podpięty na ostatniej wtyczce taśmy.

Można również spróbować na ustawieniu zworki na CS.

Bios zresetowany zworką/baterią dyski i napędy ustawine na auto i zapisz bios Save.

Pomoc do biosu książka do płyty głównej.

Wgrane stery do płyty głównej.

Bootowanie w biosie ustawione jako pierwsze z HDD-0.

Sprawdź również jak bootowanie ustawione jako pierwsze z Flopy/CD, a drugi dopiero HDD-0.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … instalacja

Jak tam zasilacz,bo też może to problem.

I dziala :smiley:

Dzieki JNJN. Wystarczylo tylko podpiąć dysk na ostatniej wtyczce a nie na 2. A tak właściwie to dlaczego tak sie dzieje ?? Przeciez nie powinno być chyba różnicy?

Często tak jest że dysk ATA systemowy lubi jak jest podłączony na ostatniej wtyczce taśmy sygnałowej - myślę że to problem współpracy płyty głównej(biosu) i dysku.

Choć teoretycznie nie powinno być różnicy jak dysk jest wpięty gdy jest sam na taśmie.