Problem z Win7 na Dell Inspiron N7110

Witam, kupiłem jakieś 8 miesięcy temu laptopa Dell Inspiron N7110, Od pewnego czasu po wpisaniu hasał, gdy widzę już pulpit strasznie wolno się ładuje tzn, gdy już się włączy boost technology, lepiej odczekać jakieś 5 min bo jak się zacznie coś robi to komputer się zawiesza długo trzeba czekać, i tez jak chciałem wejść do folderów windows wolno się ladują i do nie których folderów nie da się wejść ponieważ się zawiesza i trzeba zamknąć proces. Dodam też że nie raz się windows update nie chce zainstalować plików. Mam zajęte ok 80gb na dysku z 683gb. Czy reinstalacja pomoże przy tym, a jak to zrobię czy Mcafee który był kupiony przy zamówieniu, z licencja to tez się zainstaluje na nowo? Albo czy jest jakieś inne wyjście?

hajcior321 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

@hajcior321 Na początek oczyść dysk ze zbędnych plików tymczasowych, cache przeglądarek itp. programem CCleaner. Możesz także odinstalować niepotrzebne programy. Następnie uporządkuj autostart oraz zrób defragmentację dysku systemowego.

Pomogło, po wyczyszczeniu tak jak mówiłeś, włączyłem przeglądarkę i mi się komputer zawiesił więc go zresetowałem. Wyskoczył jakiś czarny ekran i skanował dysk C w wyszukiwaniu błędów. Ale najważniejsze że już mogę wchodzić do plików windows. Dziękuje bardzo.