Problem z Win98 :(

Właśnie o to mi chodziło tylko nie pamiętałem jak to się nazywa !!

Bardzo faaajna konkluzja… :?

:o :x

Pomijam Kamciu poziom Twojej wysokiej kultury słownej… :roll:

Ale jak jest tak jak mówisz - to myli się Picasso, wszystkie inne poważne fora - jak również i Ty się mylisz - albo też zapominasz, co niegdyś sama kazałaś usuwać!

Kamcia - prawidłowy wpis od FlashGeta wygląda np. tak

O2 - BHO: IeCatch2 Class - {A5366673-E8CA-11D3-9CD9-0090271D075B} - D:\PROGRA~1\FLASHGET\jccatch.dll

Jest tam wyraźny odnośnik do programu! Obojętnie czy FlashGeta, czy jakiegokolwiek!

Natomiast wszystkie pliki tego typu:

O2 - BHO: (no name) - {A5366673-E8CA-11D3-9CD9-0090271D075B} - (no file)

z naciskiem na (no name) i końcowe (no file)

są syfami do usunięcia.

I w tym wypadku układ literowo-cyfrowy (podobny do Flasgeta) jest nieważny!

Wiem,że nic nie wiem.

A na poważnie - proponuję uzgodnić jednak

stanowiska, bo robi się mętlik.

Waterproof czytaj i jeszcze raz czytaj

n/ty raz powtarzam

/02 - BHO czyli Browser Helper Objects/

/O3 - Paski narzędziowe w IE/

–BHO & Toolbar List–

http://www.sysinfo.org/bholist.php

  • sama sobie sprawdz od tego to jest wpisujac CLSID

danej wartosci pozycji /02 /03

w Logu HijackTHIS

To ze Hijack sobie nieradzi z rozpoznaniem tego to inna sprawa sa inne sposoby na to by wykluczyc blad DELETE

prawidlowego wpisu ihihh

pozdro

Tak się składa, że Hijack poprawnie rozpoznaje wpisy od Flasgeta - co się daje zauważyć przy innych logach i obstawia CLSID nazwą programu + ścieżką itp.

Powstaje więc pytanie, skoro rozpoznaje - dlaczego teraz nie rozpoznał.

Sugerowanie się samym class ID - jest pomocnicze co prawda, ale nie w 100% pewne.

By się nie nie pomylić - warto trzymać się jednej, zalecanej zasady : wpisy z (no name) i (no file), w środku z class ID (czyli cały ten ciąg cyfr i liter) - są potencjalnie niebezpieczne. Tego się przynajmniej nauczyłam w necie i to nie dotyczy tylko tego O2-BHO, ale i innych. Tak dla względów bezpieczeństwa…

Nie będę tu zarzucać linków bo jest tego masa - ale wystarczy sobie wrzucić ten cytowany O2 - BHO w Gooogle i wszędzie na mądrych forach, ten wpis każą usuwać!

Zresztą nie ma problemu - jak jest naprawdę od FlashGeta, to powróci…

I na tym chyba można zakończyć dyskusję o tym wpisie :slight_smile:

Jednak nie chciałbym tego instalować :? , może jest jakiś inny sposób na mój uciążliwy problem :roll: , (może coś w BIOSie :cry: )

Dlaczego?? Jest to bardzo pożyteczny dodatek, który warto zainstalować :wink:

Pewnie obawia sie skutkow ubocznych, bo nasluchal sie o service packu 2 pl na XP !!

Mimo to wolałbym nie instalowac SP :? , czekam na dalsze propozycje, pozdrawiam :smiley: :!: