Problem z windows 7 (instalacja) - HP PAVILION dv6700

Witam , mój problem brzmi następująco otóż pod koniec instalacji win7 (ost krok) nagle komputer sie zawiesił i zresetowałem go . Przy ponowynym uruchomieniu za każdym razem gdy pojawia sie “windows is starting services” komputer sie restartuje . Koledzy doradzają mi , że mam od początku zainstalować system ale płytka sie nie odpala natomiast się kręci .

Ustaw w biosie botowanie odtwarzacza płyt. Zformatuj komputer jeszcze raz i ponownie zainstaluj system Windows.

tylko właśnie nie odczytuje płytki a to jest płytka która na 100% działa bo instalowałem już na innym komputerze za pomocą niej . A jak mogę sformatować komputer w biosie??

Jeśli ta płyta działa to musi Ci się uruchomić.

Przywróć bios do ustawień defaultowych i jeśli to nic nie da zobacz czy boot`uje Ci z innych płyt.

Format możesz także zrobić z innej kopii windowsa (np. XP) lub jakiegoś Linux`owego Live CD …


Pozdrawiam

a moglbys podac linka do linux live cd bo jest tego sporo a nie wiem ktory dokladnie bo narazie jak wkladam plytke to nic nie dziala a chcialem sprobowac przez live cd i wtedy zainstalowac system

jak uruchamiasz komputer naciskaj F10 lub F11

wtedy ci się pojawi okienko z wyborem bootowania i wybierasz CD/DVD

Już tak robiłem z każdą płytą i nie pomaga non stop sie to samo robi czyli na początku pokazuje sie ekran aby wybrać tryb awaryjny lub normalny jak wybiore awaryjny to nic sie nie dzieje tylko restart a uruchom sys win normalnie pokazuje “trwa uruchamianie systemu windows” i Setup is starting services i od razu restart i non stop to samo jak zrobie f8 to pokazuje “odzyskiwanie po błędzie systemu windows” - nagłówek i instrukcja - 1.“włóż dysk instalacyjny systemu windows i ponownie uruchom komputer” 2.Wybierz ustawienia jezyka , a następnie kliknij przycisk dalej " ale nigdy nie pokazuje mi tego . Mógł byś podać linka do linux live cd ?

Dodane 22.07.2011 (Pt) 16:15

a moglbys podac linka do linux live cd bo jest tego sporo a nie wiem ktory dokladnie bo narazie jak wkladam plytke to nic nie dziala a chcialem sprobowac przez live cd i wtedy zainstalowac system

Dodane 22.07.2011 (Pt) 16:16

Już tak robiłem z każdą płytą i nie pomaga non stop sie to samo robi czyli na początku pokazuje sie ekran aby wybrać tryb awaryjny lub normalny jak wybiore awaryjny to nic sie nie dzieje tylko restart a uruchom sys win normalnie pokazuje “trwa uruchamianie systemu windows” i Setup is starting services i od razu restart i non stop to samo jak zrobie f8 to pokazuje “odzyskiwanie po błędzie systemu windows” - nagłówek i instrukcja - 1.“włóż dysk instalacyjny systemu windows i ponownie uruchom komputer” 2.Wybierz ustawienia jezyka , a następnie kliknij przycisk dalej " ale nigdy nie pokazuje mi tego . Mógł byś podać linka do linux live cd ?

Gparted użyj

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html ?? moge go użyć w biosie ?

Jak do tego momentu dojdzie to już jest za późno żeby wybierać napęd z którego Ci boot`uje system.

!Od razu! po włączeniu komputera trzymaj F9 i powinno Ci się pojawić menu wyboru napędu z którego system ma wystartować.

Ewentualnie F10 i na stałe w biosie zmienić żeby bootował z CD (później przestawić), bo z tego co zrozumiałem to nie masz oryginalnego systemu preinstalowanego na tym komputerze żeby uruchomić Recovery ( F11) ?

Jeśli pokazuje Ci tryb awaryjny / normalny itp to z biosem/sprzętem masz wszystko raczej OK a z jakiegoś powodu nie został poprawnie zainstalowany system i tyle, musisz jakoś się dostać do boot-menu a w tym wypadku kombinowanie z LiveCD itp jest raczej przedwczesne bo system masz OK.


Pozdrawiam

wiem naciskałem F9 i pokazywało się ale wybierając CD/DVD jest ten sam efekt tak jak by nie wykrywa mi tej płytki a hp recovery tez nic sie nie dzieje ten sam efekt.Na moim 2 komputerze stacionarnym instalowałem z tej samej płytki i wszystko było w porządku ale tu na laptopie komputer się zawiesił na ost kroku instalacji . Ja szukałem ale nie wiem czy jest możliwość sformatowania systemu i reinstalacja go od nowa .

To ja już nie wiem co Ci napisać bo wygląda na to że nie odczytuje Ci tej płyty i tyle - zobacz z jakąś inną.

Jeśli to jest “oryginalny” komputer i masz (o ile jeszcze nie wywaliłeś) partycję Recovery to odradzałbym Ci zabawę z narzędziami do formatowania / partycjonowania a udałbym się raczej do serwisu - uda Ci się zatrzymać oryginalny system.


Pozdrawiam

jakim cudem poprzednio uruchomiłeś instalacje?