Problem z Windows 7 na nowym Asusie X53S

Laptop ma niespełna miesiąc, jednak od samego początku działał dosyć wolno.

Jego parametry to core i5, ram 4gb, hdd 750gb, więc teoretycznie wszystko powinno hulać płynie. No ale niestety tak nie jest.

Nie płynnie tzn np. dźwięk się przycina podczas uruchamiania systemu, animacje przy podgłaśniniu/ściszaniu dźwięku się przycinają. Aplikacje również. Np przeglądarka, wirtualna maszyna działają z lagami, czy nawet mój komputer odrobinę dłużej się potrafi włączać niż do tego byłem przyzwyczajony na starszym laptopie.

Początkowo myślałem, że to może kwestia tych wszystkich dodatków, które były standardowo preinstalowane w systemie. Więc go sfomatowałem i zainstalowałem czysty Windows 7 + drivery/aplikacje. Niestety przycinanie wygląda tak samo… :frowning:

Co możecie poradzić?

Podaj dokładny model laptopa! X53S… i jeszcze jedna litera. Na pewno jest pod spodem obudowy.

Poza tym już teraz wykonaj defragmentację dysku C dobrym defragmentatorem (może być Defraggler z użytą opcją defragmentacji podczas bootowania systemu > Raz) oraz przydałoby się sprawdzić twardy dysk przez: Komputer > PPMyszy na partycji systemowej > Własciwości > Zakładka Narzędzia > Sprawdzanie błędów > Sprawdź i zaznaczyć obie kratki. Potrzebny restart.

Na wierzchu na naklejce (jako series), oraz pod spodem(jako model) mam: X53S

jako wersja (MB Ver.): K53SD

natomiast w kolejnej linijce (jako nie wiem co - niepodpisane): X53SD

Pewnie o to ostatnie pytałeś

Tak, o to! Jest OK. Sprawdzałem preferencje systemowe. Reszta wyżej!

Oczywiście użyłem już kilka dni temu windowsowego scandiska oraz defragmentatora. Po defragmentacji jakby na chwilę pomogło. Jednak kilka dni od tej akcji wciąż ten sam problem. Co więcej, mam wrażenie jak by się nasilało. Ale to może tylko wrażenie.

Jeszcze jakieś pomysły/sugestie??

Dodane 07.08.2012 (Wt) 1:26

ponawiam pytanie, co można zrobić z nowym zamulającym laptopem?